Lacný, drahý alebo na mieru? Vieme, ktorý nábytok je najlepší!

Nábytok | 19.03.2019

Pri kúpe nábytku neraz zvádzame ťažký boj. Ktorý z nich je teda najlepšia voľba? Lacný, drahý či ten, ktorý je vyrobený na mieru?

Aký nábytok zvoliť do detskej?

Jedna z najťažších volieb každého rodiča je práve voľba vhodného nábytku do detskej izby. Oplatí sa investovať do drahého nábytku na mieru? Alebo radšej vytvoríte svojmu potomkovi ríšu plnú fantázie a hračiek, alebo zvolíte lacnejší variant a budete všetko obmieňať priebežne?

Pozrite si aj: Malý, ale jarý: Inšpirujte sa bytom 41 m² sviežim ako vypratá košeľa

Čo sa vlastne oplatí? Bude pre vás najlepším riešením nábytok na mieru, atypický detský nábytok plný farieb a fantázie, alebo radšej jednoduchá klasika hoci aj za pár eur z druhej ruky? Poďme zvážiť všetky pre a proti.

 

Základné pravidlá

Je dôležité vedieť, že bez ohľadu na to, aký nábytok nakoniec do detskej izby umiestnite, mal by spĺňať niektoré kritériá. Áno, myslíme na zdravie a bezpečie vášho dieťaťa. Preto by nábytok v detskej izbe mal byť stabilný, ošetrený len bezpečnými farbami a lakmi.

Pozrite si aj: Romantický, vidiecky, ale zároveň elegantný: Zariaďte si byt v belgickom štýle

Nábytok vždy upevnite k stenám alebo zabezpečte pred pádom. Voľte odolné povrchy - budú totiž ťažko skúšané - by sa mali dať ľahko čistiť alebo prať.

Pozrite si aj: Toto by sme nečakali: Viktoriánsky štýl je späť a svieži ako nikdy predtým

Hľadajte stolára

Je príjemné, ak môžete mať domácnosť zariadenú presne podľa svojich predstáv a hlavne potrieb. Samozrejme, za kvalitnú prácu sa platí, preto pre mnohých voľba nábytku na mieru od stolára nie je voľbou číslo jeden.

 

Rozhodne by ste však nemali zabúdať na túto možnosť. Nadčasový, kvalitný a na mieru vyrobený nábytok môže byť dobrou investíciou. Napríklad v atypických priestoroch alebo v rodinách so špecifickými potrebami.

Pozrite si aj: Najhorúcejší trend týchto dní udáva štýl: Dajte si podlahy na stenu (FOTO)

Náš tip: Nábytok na mieru oceníte najmä v podkrovných miestnostiach alebo pri špecifických detských prianiach.

Pozrite si aj: Cíťte sa doma ako na dovolenke: Kľúčom je inšpirácia zo Stredomoria

Posteľ ako autíčko?

Postieľka v podobe formule alebo poschodová posteľ so šmykľavkou? Znie to veselo a zaujímavo. Je možné, že vaše dieťatko ich bude milovať a prežije s nimi mnoho dobrodružstiev. Pred kúpou takého nábytku rozhodne zoberte do ruky meter, atypické rozmery sa nemusia hodiť do každej miestnosti.

 

Pozorne si nábytok prezrite, ideálne naživo, aby ste mali predstavu o jeho udržiavaní. Položte si aj pár jednoduchých otázok, či nebudete potrebovať atypický matrac, či sa vám bude jednoducho ustielať, prezliekať obliečky, alebo ako upratovať takýto nábytok.

Pozrite si aj: Tento druh dizajnu je absolútne IN a navyše vám totálne šetrí peniaze. Páči sa vám?

Náš tip: Čím atypickejší nábytok máte, tým ťažšie časom nájdete na neho kupca, hlavne ak už bude niesť mierne známky používania, čo pri deťoch rozhodne bude.

Pozrite si aj: Ak máte plné zuby klasickej dovolenky pri mori, bezpodmienečne musíte vyskúšať TOTO!

Radšej niečo jednoduché a univerzálne?

Aj toto je riešenie. Pri voľbe lacnejšieho a univerzálnejšieho nábytku máte naopak možnosť rýchlejšej obmeny detského nábytku. Hľadajte v bazároch a v skupinách, kde rodičia predávajú nábytok po svojich deťoch.

 

Za výhodnú cenu získate rôzne kúsky, o ktoré sa nemusíte báť. Deti totiž dávajú nábytku, doplnkom i hračkám zabrať - ak sú vaše deti práve takéto živé, oceníte zrejme nábytok z druhej ruky, ktorý časom posuniete ďalej.

Krásne zariadenými detskými izbami sa môžete inšpirovať v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia