Nezapratávajte obývačku hlúposťami: Sú len 2 veci, ktoré by v nej mali byť

Nábytok | 09.04.2019

Obývacia izba slúži ako výkladná skriňa nášho bytu či domu. Práve tam hostíme návštevy a stretávame sa na rodinných oslavách. Skrátka, žije to tam! Čo v nej teda potrebujete a čo naopak nie?

Obývačkové steny, televízory, domáce kiná či iné dekorácie tam fakt nepotrebujete. Na plnohodnotnú a minimalistickú obývačku vám stačí gauč a konferenčný stolík. Výber konferenčného stolíka do obývačky sa môže ale ukázať ako poriadne náročná úloha.

Ostatní práve čítajú: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Hlavne ak máte s partnerom úplne odlišné predstavy o štýle či funkčnosti. Dlhšie hľadanie sa však rozhodne oplatí, pretože konferenčný stolík môže byť nielen krásnou dominantou obývačky, ale aj super funkčným spoločníkom!

 

Tak ako to je?

Čo všetko by ste v bežný deň našli na svojom konferenčnom stolíku v obývačke? Otvorenú poštu, rozčítané časopisy a knihy, zopár reklamných letákov či katalóg obľúbenej zásielkovej firmy, šálky od kávy či čaju, ovládače od elektroniky, nejaké pochutiny, obľúbenú sviečku...

Ostatní práve čítajú: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

A zrejme mnoho iného. Áno, aj na toto stolík v obývačke poslúži. Ako ho však premeniť na miesto, ktoré vás bude reprezentovať a zároveň bude plne funkčné?

Ostatní práve čítajú: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

Na čo poslúži?

Je jasné, že konferenčný stolík slúži na mnoho rôznych činností a plní omnoho viac než len estetickú funkciu v domácnosti. Predovšetkým na pravidelnej báze pri ňom pijeme obľúbené nápoje alebo maškrtíme.

 

Rozmerovo by teda mal postačovať nielen všetkým členom rodiny, ale mal by poslúžiť aj v prípade, že máme hostí - a to na podávanie nápojov i menšieho občerstvenia. Mal by mať preto dostatočne veľkú plochu, ideálne s povrchom, na ktorom sa netvoria rýchlo viditeľné stopy.

Ostatní práve čítajú: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Klasickejšie pôsobí drevo, hlavne masívne dosky, naopak ak potrebujete dodať priestoru ľahkosť a vzdušnosť, hľadajte kombináciu skla a kovu. Príručná knižnica a odkladisko každodenných drobností? Rozhodne áno. Aj toto by mala byť jedna z funkcií šikovného stolíka.

Ostatní práve čítajú: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Ako však na to? Hľadajte stolíky, ktoré umožňujú odkladať všetko nepotrebné do svojich útrob. Či už na otvorenú poličku v stolíku, alebo do priestorov ukrytých pred zrakom.

 

Náš tip: Do menších priestorov sú ideálne stolíky, ktoré je možné jednoduchým otočením alebo vysunutím zväčšiť. V prípade potreby nezaberajú zbytočne priestor, keď však príde návšteva alebo prosto potrebujete väčšiu rozlohu, napríklad na spoločenskú hru, obratom vytvoríte dostatočne veľkú plochu.

Ostatní práve čítajú: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Stôl ako umelecké dielo?

A prečo nie? Váš výber o vás mnohé napovie. Napríklad či vás viac zaujíma dizajn, alebo praktickosť. Premýšľali ste niekedy nad tým, že si vytvoríte vlastnoručne konferenčný stolík? Nemusí to byť až také zložité.

 

Využiť môžete pokojne aj kombináciu drevenej palety a tehál alebo skúste upraviť starší stolík, ktorému novým náterom či šikovným doplnkom dodáte úplne nový život.

Absolútne štýlové stolíky do obývačky nájdete v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia