Tieto typy stolíkov vám podľa feng šuej prinesú šťastie (FOTO)

Nábytok | 24.04.2019

Ktorý bude ten váš?

Nočný stolík, servírovací stolík, príručný stolík, jedálenský stôl, konferenčný stolík alebo pracovný stolík - je ich toľko! Niektoré sú multifunkčné, iné vyslovene pre potechu oka. Mať však po ruke skutočne praktický stolík, na ktorý sa budete aj s radosťou pozerať, je vždy báječné. Máte už taký aspoň jeden?

Pozrite si aj: Už nepoužívajte chémiu z obchodov: Takto si vyrobíte vlastný šampón a mydlo

Nebude to jednoduché

Aj keď sa to nezdá, mať v domácnosti vhodný stolík na každú príležitosť je priam požehnanie. Hodia sa prakticky do každej miestnosti v byte, veď už po prekročení prahu domu hľadáme miesto, kam položiť poštu, kľúče, mobil či iné drobnosti a veríme, že dámy aj svoju kabelku.

 

Mať v chodbe krásny, a pritom neprekážajúci stolík na kvety či na dekorácie sa po dlhé roky, hlavne v malých bytovkách, podceňovalo. Ak však máte v chodbe alebo na inom mieste tzv. hluché miesto, mali by ste ho využiť práve na skrášlenie pomocou menšieho stolíka, na ktorý môžete postaviť kyticu živých alebo aranžovaných sušených kvetov.

Pozrite si aj: Potrebujete len týchto 5 spotrebičov a stane sa z vás dokonalá gazdinka

V tomto prípade postačí stolík s prednými nohami, ktorý sa opiera o stenu, dostatočná bude menšia šírka. Je to tiež príjemné miesto, kam môžete vystaviť svoje spomienky, sviečku či sošku. Praktický príručný stolík oceníte aj v obývačke. Môže, ale nemusí byť na kolieskach.

Pozrite si aj: Doplnok storočia: Nástenné hodiny, aké ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)

Ak vás kolieska strašia, verte, že aj mobilný stolík môže byť štýlový, z aktuálnych trendov môžete vyberať stolíky s kovovou konštrukciou vo farbách vzácnych kovov, ktoré sú skombinované so sklom. Konečný dojem je skutočne luxusný - návštevám na nich môžete servírovať drinky alebo jednohubky.

 

Náš tip: Servírovací stolík poslúži aj pri väčšom pohostení ako doplnok k jedálenskému stolu alebo ho postavte prosto k pohovke, či na miesta, z ktorých hosť, alebo ktokoľvek iný nedosiahne pohodlne na konferenčný stolík s hlavným pohostením.

Pozrite si aj: Zariaďte si byt podľa toho, aké ste znamenie: Kde budete naozaj šťastní?

Feng šuej radí

V spálni musíte mať stolíky vždy dva, jeden bude podporovať rozvrátenosť a nejednotu vo vzťahu. Najvhodnejší tvar jedálenského stola by mal byť podľa čínskej filozofie feng šuej okrúhly alebo osemuholníkový. 

Pozrite si aj: Chcete mať doma menej alergénov? Držte sa týchto rád!

V pracovni je stôl najdôležitejší prvok a umiestnený musí byť na veliteľskom mieste, pričom by mal byť otočený na južnú alebo severovýchodnú stranu. Stôl v akejkoľvek miestnosti predstavuje centrálu sily.

 

Kde ho nájdete

Dobrý stolík podľa vašich predstáv možno nenájdete na prvý „šup". Možností, kde na neho natrafiť, je však mnoho. Okrem klasických obchodov s nábytkom či katalógov určite upriamte svoju pozornosť aj na bazáre a výpredaje.

Pozrite si aj: Kam odpratať tony sezónneho oblečenia? Takto si vytvoríte šatník snov

Na internete nájdete veľa inzerentov, ktorí predávajú zaujímavý nábytok, neraz vo vynikajúcom stave. Alebo sa obráťte na stolára či na iného šikovného majstra, práve takto môže vzniknúť skutočne originálny stolík, ktorý vás bude tešiť po desaťročia.

 

Svieži jarný tip: Stohovateľný malý stolík, ktorý poslúži hoci aj ako stolička? A prečo nie? Hodí sa vám na posedenie na balkóne či na terase, využijete ho v exteriéri pri grilovaní, alebo v prípade, že potrebujete viac miesta na sedenie pre väčší počet hostí.

A teraz šup do našej GALÉRIE! Nájdete tam stolíky od výmyslu sveta.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia