PZP a poistenie auta na dovolenku

Nábytok | 29.05.2019

Pri ceste do zahraničia čoraz viac uprednostňujeme cestu vlastným autom. Vodiči si častokrát uzatvárajú poistenie auta na dovolenku, postačiť vám pritom môže aj správne uzatvorené PZP.


Povinné zmluvné poistenie auta neplatí iba na území Slovenskej republiky. PZP pokryje aj škody na zdraví a majetku, ktoré svojim vozidlom spôsobíte v zahraničí. Najlacnejšie PZP uzatvoríte bezpochyby cez internet. Na e-mail vám budú doručené všetky dokumenty, vrátane Bielej a Zelenej karty. Práve Zelená karta slúži ako potvrdenie o poistení auta v zahraničí.

PZP však nepokryje škody, ktoré vzniknú na vašom vozidle. Na pokrytie nákladov vzniknutých na vašom aute je potrebné uzatvoriť havarijné poistenie online. V tomto prípade musíte zvážiť aktuálnu trhovú hodnotu vášho vozidla, aby vás poistka nestála viac ako náklady na opravu auta.

Na vašej dovolenke sa však môžete spoľahnúť na PZP. Porovnávač poisťovní ŠetriSova.sk pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a na základe ŠPZ pre vás nájde najvýhodnejšie PZP pre vaše auto.

Platená reklama

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia