Toto je druh nábytku, ktorý skutočne potrebujete, ale určite ho nemáte!

Nábytok | 17.06.2019

Investícia do nábytku sa môže vyšplhať do horibilných výšok, preto je dôležité zvažovať, ktorý kúsok sa vám skutočne oplatí.

Platí stará pravda - čo je dobré, nikdy nevyjde z módy. Možno aj vaši starí rodičia vlastnili kreslo tzv. ušiak. Mohutné, ale veľmi pohodlné kreslo sa opäť dostáva na výslnie a stáva sa súčasťou trendovo zariadených interiérov. Preto neváhajte a čím skôr sa po jednom poobzerajte.

Pozrite si aj: Už nikdy viac sterilná záhrada a anglický trávnik. Je to prežitok, ktorý vám škodí!

Ušaté kreslo

Poznávacím znamením kresla sú bočné opierky hlavy, ktoré pripomínajú veľké uši. Vďaka nim a ergonomickému tvaru opierky chrbta je sedenie v kresle také pohodlné. Komfort zvyšujú prídavné vankúše alebo podnožky, ktoré farebne a materiálovo ladia s kreslom.

 

Tvrdiť, že podoba kresla sa rokmi nezmenila, je však zavádzajúce. Kreslo s vyše 400-ročnou históriou má dnes najrôznejšie tvary, ktoré variujú od hranatých po oblé, dizajnéri sa pohrávajú so vzhľadom „uší", opierok na ruky i nôh.

Pozrite si aj: Aký nábytok vybrať na terasu? Na toto si dajte pozor!

Moderný vzhľad

Úlohou kresla bolo chrániť sediaceho pred prievanom a zachytiť čo najviac tepla zo sálajúceho krbu. V súčasnosti nájde kreslo uplatnenie v ktorejkoľvek miestnosti: v obývacej izbe, spálni, ale aj v kuchyni.

Pozrite si aj: Bez tohto stromu to v záhrade ani neskúšajte: Toto je strom roka 2019

Záleží na type poťahu, aby čo najviac pasovalo so zariadením. V kurze sú pastelové farby a z materiálov najmä zamat a satén, ktoré sú príjemné na pohľad aj dotyk. Široký okruh fanúšikov majú klasické látkové poťahy a odolná koža.

 

Pri jedálenskom stole ako stolička

Menej robustná verzia kresla na vyšších nožičkách sa presadila aj v jedálni. Môžete ich umiestniť na čestné miesta za vrch stolom. V spojení s klasickými stoličkami bude jedálenský stôl vyzerať unikátne. K ušiakom najlepšie pristanú stoličky s nižším chrbtom. Namiesto stoličiek môžete ušiak kombinovať s drevenou lavicou.

Pozrite si aj: Krok za krokom: Ušite si vlastné vrecká a nákupné tašky

V páre i ako solitér

Ušiak v interiéri vyzerá výborne ako solitér najmä, ak zvolíte typ s výrazným poťahom alebo s netradičnejším tvarom. Kreslo zvyčajne vypĺňa roh miestnosti, kde vytvára zázemie v podobe čítacieho alebo relaxačného kútika.

 

Nebojte sa ho však umiestniť v centre miestnosti. Čerešničkou na torte sú dva totožné kúsky, ktoré pozývajú na posedenie. Vôbec nemusia farebne ladiť so sedačkou, práve naopak. Kontrast tvarov ešte viac zdôrazní odlišnosť poťahov.

V našej GALÉRII vás čakajú rôzne štýly ušiaku v interiéri a vo VIDEU si môžete akoby naživo pozrieť kvalitu tohto typu nábytku!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia