Vyrobte si sami čarovný nábytok podľa vlastnej fantázie!

Nábytok | 20.07.2019

Ak snívate o nábytku, ktorý si vytvoríte podľa vlastnej fantázie, inšpirujte sa americkým dizajnérom Vincentom Thomasom Lemanom.

Iba to natiahol

Každý kus, ktorý opustí firmu Dust Furniture, založenú Vincentom Lemanom, je v podstate tradičný nábytok, ktorému dal pretiahnutím a zakrivením tento umelec nezvyčajný tvar.

Prečítajte si aj: Dizajnové kúsky, ktoré vám vyrazia dych 

Vzbura priamkam

Leman mal totiž silnú averziu k rovnému nábytku v tvare kociek a hranolov a tak vytvoril svoj vlastný výrazný štýl, ktorý pripomína bláznivé maľby Salvadora Daliho.

 

Práca ako vášeň

Pre Thomasa bola táto práca vášňou a vždy vravel: „Výroba nábytku, pri ktorej vďaka mojej predstavivosti z myšlienky vznikne forma s určitými proporciami a funkciami je pre mňa veľmi uspokojujúci zážitok."

Prečítajte si aj: Dizajnové kúpeľne: Iba pre odvážnych? 

Manželské duo

Thomas skombinoval svoju technickú zručnosť s grafickými schopnosťami svojej manželky Jessie a ručne vyrábajú vo svojej firme skrine, knižnice, postele či zrkadlá pripomínajúce tvarom i veselými farbami rozprávkový svet.Nevšedný dizajn ich nábytku si našiel vo svete množstvo priaznivcov.

 

Unikátne kúsky

Vincent Thomas sa od malička pohyboval okolo nabytku. Vyrastal pri otcovi, ktorý vlastnil zákazkové stolárstvo a často v rodinnej firme pomáhal vyrábať nábytok na mieru. Po tom čo dokončil študium, rozhodol sa vrátiť k svojej vášni - výrobe nábytku. Spolu s manželkou na zákazku ručne vyrábajú unikátne kúsky.

Prečítajte si aj: Poličky ako dizajnové vychytávky 

Skúste to aj vy

Zožeňte si kartóny alebo väčšie krabice z tvrdého papiera a vlnovkový papier. Z kartónu si vyrežte 2x rovnaký ľubovoľný tvar, z ktorých urobíte prednú a zadnú stenu skrinky a z vlnovkového papiera urobíte boky. Páskou ich zlepíte a potom už skrinku len otapetujete alebo namaľujete.

 Viac inšpirácií nájdete v našej galérii.

Autor: dan

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia