Týchto 7 doplnkov je must have vo vašej domácnosti! Máte aspoň jeden?

Nábytok | 25.10.2019

S týmito vecami bude váš interiér vyzerať vynikajúco bez ohľadu na to, v akom štýle ho zariadite.

Dekorovanie interiéru je príležitosť prejaviť svoju osobnosť. Len vy sami rozhodujete, ktoré predmety si do svojho domova prinesiete. Napriek tejto „slobode prejavu" sú veci, ktoré jednoducho musíte mať.

Pozrite si aj: Za málo peňazí, veľa muziky: Dekorujte vintage písmenami

Výrazné svietidlo

Bez osvetlenia sa nezaobídete. Ak chcete mať pútavý interiér, potrebujete v ňom mať aspoň skutočne výrazné svietidlo. Môže ísť o dizajnový luster, stojanovú alebo stolovú lampu, nádherný svietnik. Jednoduchý, ale skvelý spôsob ako priestoru dodať požadovaný efekt.

 

Niečo staré

Mixovanie starého s novým vyzerá výborne v každom štýle. Starý alebo ak chcete vintage predmet môžete umiestniť naozaj do každej miestnosti. Môže to byť kus nábytku, ozdobný doplnok, zarámovaný obraz - čokoľvek. Staré predmety majú svoju dušu a históriu, spájajú sa nám so spomienkami, a to nové veci nedokážu.

Ostatní práve čítajú: Tak toto je sila: Japonci žijú v ulitách a lastúrach, pozerajte (FOTO)

Knihy

Žijeme vo veku, keď sa knihy, noviny či časopisy už pomaly ani nečítajú v papierovej podobe. Hodnota kníh však nie je len v ich obsahu, ale aj v schopnosti skrášliť interiér. Krásne knihy s pestrými obalmi pridajú priestoru farbu a tretí rozmer. Police s nimi vyzerajú oveľa lepšie, ako keď v nich máte len dekorácie.

Kliknite si aj na: Fotka predáva: 9 trikov ako urobiť profi fotku, ktorá váš dom predá okamžite!

Závesy na oknách

„Holé" okná sú chladné a neosobné. Počas horúcich dní cez ne slnko páli, cez nechránené okenné tabule v zime uniká teplo. A po zotmení vás v osvetlenej miestnosti nič nechráni pred zvedavými pohľadmi.

 

Na každé okno preto umiestnite nejaký typ tienenia - záclony, závesy, žalúzie alebo rolety. Existuje veľa možností. To, čo si vyberiete, závisí od osobného vkusu, štýlu zariadenia miestnosti, tvaru okna a množstve súkromia, ktoré si prajete.

Prečítajte si aj: Súboj štýlov: Vidiecky alebo priemyselný? Pozrite si, ako bývajú iní (FOTO)

Osobné umenie

To isté platí o prázdnych stenách. Ak na ne zavesíte obrazy, umelecké či osobné fotografie, priestor získa osobnejší charakter. Mali by to byť diela, ku ktorým máte naozaj vzťah, nie reprodukcie, ktoré masovo tlačia a predávajú v obchodoch. Ide o to, že je to niečo, čo nenájdete u nikoho iného.

Pozrite si aj: Wau: Jungalow je nový štýl bývania, kde je viac rastlín ako nábytku (FOTO)

Vankúše a deky

Bez vankúšov je sedačka akási neúplná a aj posteľ s vankúšmi vyzerá lákavejšie. Vankúše však neslúžia len na okrasu, sú praktické. Môžete na nich sedieť, podložiť si nimi kríže alebo ubolené nohy, podoprieť hlavu. A keď nastanú chladnejšie večery, oceníte, že sa môžete zabaliť do mäkkej a teplej deky.

 

Lavica alebo taburetka

Lavica alebo taburetka sa vám zídu ako prídavné sedenie pre hostí. Sú všestranné a môžete ich presúvať na rôzne miesta podľa potreby, stať sa súčasťou zariadenia v spálni alebo v obývacej izbe, prípadne v predsieni. Aby ste z nich vyťažili čo najviac, vyberte si typy s úložným priestorom.

Ak si otvoríte našu GALÉRIU, nájdete tam krásne zariadené interiéry, ktorými sa môžete inšpirovať.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia