Vďaka TEJTO veci bude vaša milovaná káva chutiť omnoho lepšie

Nábytok | 08.11.2019

Mnohí nepijú kávu len pre jej zdravotné benefity či jej chuť, ale práve pre rituál, s ktorým sa spája. Prídete z práce, vyložíte si nohy a uvaríte si voňavú kávičku. Relax môže začať.

Kávička však chutí najlepšie pri dobrom stolíku

Aspoň raz za deň si zaslúžite pohodlne sa posadiť a pokojne si vypiť šálku kávy či čaju, prečítať noviny, alebo len tak nerušene odpočívať. Ideálne ak máte po ruke praktický, ale zároveň štýlový konferenčný, alebo tzv. kávový stolík. Poďte sa pozrieť, máme pre vás kúsky, ktoré by sa hodili aj do vašej obývačky!

Pozrite si aj: Vďaka týmto trikom dosiahnete predsieň bez vlhkosti a zápachu

Šálka čaju, pohár vína, príjemne blikotajúca sviečka či zopár drobností na zahryznutie, to všetko chcete mať isto pri večernom relaxe po ruke. Samozrejme, s praktickým a štýlovým stolíkom na dosah. Určite však máte na tento kus nábytku aj niekoľko ďalších požiadaviek.Posedenie na pohovke s priateľmi či rodinou, ale aj akoukoľvek návštevou, ktorá k vám zavíta, sa neobíde bez šikovného stolíka.

 

V bežné dni slúži na odkladanie nevyhnutností, ktoré potrebujeme mať po ruke, napríklad ovládač od televízora, mobil, časopis alebo čerstvá pošta. Môže tiež tvoriť ústredný bod miestnosti, napríklad ak na neho umiestnite kyticu, jesenný či adventný veniec, alebo sviečky a tiež je miestom, pri ktorom hostíme návštevy. Mal by byť preto praktický i reprezentatívny.

Ostatní práve čítajú: Už len pár dní! VIVO! Bratislava je skoro tu

Možností je milión

Veľkosť a tvar stolíka prispôsobte miestnosti a štýlu nábytku, ktorý máte. Do malých a stiesnených priestorov sú ideálne malé, stohovateľné či vysúvateľné stolíky. Nezavadzajú, v prípade potreby však môžete ich plochu niekoľkonásobne zväčšiť v priebehu pár sekúnd. Zaujímavou kombináciou sú malé stolíky zo skla a kovu, dodajú pocit ľahkosti a vzdušnosti so štipkou luxusu a elegancie.

Mohlo by vás zaujímať aj: V TOMTO paláci žije módny návrhár Pierre Cardin. Podarí sa rovnaký luxus aj tým slovenským?

Naopak, veľký priestor s masívnou pohovkou si pýta rovnako stavaný príručný alebo konferenčný stolík. Môže mať napríklad podobu veľkej podnožky, a tak v podstate tvoriť akési predĺženie pohovky. Na tento typ stolíkov servírujte na praktických táckach.

 

Veľký stolík?

Áno, ale multifunkčný! Či už bude mať vo svojich útrobách policu na odkladanie, alebo rovno zásuvku, hodí sa na rýchle spratanie všetkých drobností, ktoré potrebujete mať neustále po ruke.

Pozrite si aj: Veľký manuál: Zverokruh určuje vaše vlastnosti aj dekorácie, ktorými sa máte obklopiť

Náš tip: Zásuvka a presklená vrchná doska. Zaujímavý nápad, pri ktorom máte neustály prehľad o veciach uložených v stole (a môžete ich aj zaujímavo naaranžovať) a zároveň vôbec nezavadzajú!

Prečítajte si aj: Tieto farby sú farbami pokoja: Mali by ste mať nimi doma namaľovanú aspoň jednu stenu

Keď sú doma deti

V niektorých domácnostiach s malými deťmi môže byť konferenčný stolík doslova pascou na úrazy. Ostré hrany by ste mali rozhodne pri najmenších deťoch zakryť. Pokojne však postačí zakryť stôl obrusom s úchytkami. Konferenčný stolík sa nebojte vymeniť.

 

Ide o menší kus nábytku, je však nahraditeľnejší v porovnaní s pohovkou či obývačkovou zostavou. Zmenou štýlu stolíka dosiahnete s malou námahou výraznú premenu, a to neraz aj bez väčších investícií.

Myslíte si, že sú kávové stolíky na jedno kopyto? Presvedčte sa o opaku v našej GALÉRII!

Autor: Agáta 

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia