Vaša posteľ nemusí mať vysoké čelo: Pozrite sa na výhody toho nízkeho!

Nábytok | 20.11.2019

Pre mnohých ľudí je rozhodujúcim faktorom aj čelo postele. V prospech toho nízkeho hrá veľa dôvodov.

Postele si kupujeme kvôli rôznym kvalitám. Niekto chce štýlovku, iný má rád, ak majú úložný priestor. Ďalší si potrpí na nízke nožičky, prípadne na spánok vo výške. 

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Výhľad a svetlo

Výhodou nízkeho čela je jasný fakt, že vám nebude zavadzať. To znamená, že si môžete takúto posteľ umiestniť pokojne aj pod okno bez toho, aby doň zasahovalo a tým pádom máte nielen výhľad, ale aj prirodzené svetlo, ktoré vás môže príjemne prebúdzať. Na ranné čítanie knihy počas víkendu ide o presne to pravé, čo potrebujete.

 

Posteľ je praktická

Posteľ bez vysokého čela je náramne spratná. Nepôsobí masívne a vďaka tomu môžete mať skvelý tip do malej spálne, pretože práve veľké čelo je to, čo z postele robí kus nábytku. Často dokonca bráni využitiu priestoru nad posteľou, kde by ste už mohli mať praktickú skrinku.

Ostatní práve čítajú: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Čisté a jednoduché línie

Ak ste vyznávačom spálňového minimalizmu, potom je nízke čelo absolútnym základom. Vďaka nízkemu čelu získate posteľ, ktorá svojimi líniami nebude vytŕčať z minimalistickej koncepcie. Masívne čelá sú obvykle výsadou bohato zdobených postelí, na ktoré je potrebné mať uspôsobený aj veľký interiér.

Prečítajte si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Čelo si vyrobíte

Toto je jedna z najlepších výhod postele bez vysokého čela, pretože si ho môžete vytvoriť podľa predstáv. Pomocou tapety, látky, šikovných rúk. Za svojou hlavou môžete nechať rozkvitnúť doslova čarokrásne obrazy. Prípadne môžete za posteľ natiahnuť aj gobelín alebo poctivé krásne drevo. Fantázii sa medze nekladú a v realizácii vám nebude nič prekážať. A hlavne nie vysoké čelo.

 

Zdobenie vankúšmi

Ak máte nízke alebo dokonca žiadne čelo, tak si môžete vyzdobiť posteľ záplavou dekoračných vankúšov. Takýto dizajn môžete prispôsobiť aktuálnemu vkusu, ročnému obdobiu alebo aj sviatkom a môžete mať prakticky stále v spálni novú zmenu. Dekoračné vankúše pritom aj na pohľad pôsobia omnoho príjemnejšie a útulnejšie ako tvrdé čelo.

Posteľ nemusí byť len nudná, pozrite sa do našej GALÉRIE na tie najkrajšie kúsky!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia