Nájdi mačky na týchto fotkách: Prečo sa vlastne skrývajú?

Naši miláčikovia | 11.07.2018

Aj vy ste si pred časom išli oči vyočiť pri hľadaní spiacej mačky na fotke narúbaného dreva? Mačky dokážu byť majstrami v skrývaní. A my vieme, prečo to robia!

Len pre upresnenie: sociálnymi sieťami pred časom putovala táto fotografia:


Vidíte na nej spiacu mačku? Ak ju neviete nájsť, riešenie nájdete vo fotogalérii pod článkom.  Podobne ako riešenia týchto ďalších, naozaj ťažkých fotohádaniek. Napríkald táto, kde je mačka? :DPozrite sa: Mačacie ihrisko, ktoré bytové mačky zaručene potešíInšpirujte sa: Mačací záchod, ktorý nevidno ani necítiťRiešenia týchto fotoskrývačiek nájdete vo fotogalérii.

Prečo sa mačky skrývajú?

Mačky zbožňujú schúliť sa do rôznych škatúľ, zásuviek alebo nádob, pretože im dávajú pocit istoty, tepla a bezpečia. Tým, že sa schúlia do malého priestoru, ľahšie sa udržujú v príhodnej teplote a v pocite ochrany pred potenciálnym nebezpečenstvom.
Neraz vyhľadávajú miesta, ktoré sú rozohriate, ako napríklad sušičky bielizne, radiátory, slnkom vyhriate plochy, zadné strany televízora alebo počítača, teplá kapota auta a podobne. Navyše, majú priam senzačnú schopnosť doslova sa „vliať" do tých najnepravdepodobnejších tvarov. Práve preto si musia majitelia mačiek dávať mimoriadny pozor, keď zatvárajú dvierka na ešte teplej práčke, sušičke, pri tom, ako odkladajú veci na zem...


...alebo si sadajú na stoličku.


Mačky sa skrátka zjavujú na tých najzvláštnejších miestach! Neraz ich máme rovno pred nosom, a predsa ich nevidíme.


Čierna mačka pred televízorom je naj! :D

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia