Domácnosť, v ktorej sú chlpáči vítaní: TOTO je nutnosť!

Naši miláčikovia | 16.05.2018

Je jasné, že život zvieraťa v domácnosti sa ani náznakom nemôže podobať jeho prirodzenému životnému prostrediu. No úlohou majiteľa je, aby sa aj vo vašom domove cítili zvierací miláčikovia ako doma. Vtedy budú šťastní a vy s nimi. Nepotrebujú až tak veľa, iba pár drobností.

Tkaniny a tkaniny
Pes ich v byte potrebuje. Pretože jeho pazúriky, labky ani kĺby nie sú uspôsobené na behanie po lesklej laminátovej podlahe. Preto je fajn, ak mu dáte odrážacie plochy. No rozhodne nepotrebuje ani huňaté a príliš bohaté koberce, v ktorých sa bude zadrapovať. To v konečnom dôsledku neposlúži ani vám, pretože odstrániť z takejto tkaniny chlpy je nemožné aj pre Popolušku, ktorá bola zdatná v triedení. Ideálne sú koberce s nízkym vlasom. Tie sú super na naháňanie aj čistenie.

Inšpirujte sa: Ako si udržať čistú domácnosť, keď máte psa?

Hračky
Pes potrebuje dostatok svojich hračiek. To je opäť dôležité pre jeho rozptýlenie aj preto, aby ste nemali rozhryzené šnúrky na topánkach, alebo poobhrýzaný nábytok. Je nutné, aby mal pes pár plyšákov, ale aj hračky, kde si obrúsi zúbky. Vtedy pochopí, čo je jeho a čo vaše a nebude prekračovať hranice. Pritom bude šťastný, že má čo robiť aj vtedy, keď je doma sám a hrozilo by, že sa bude nudiť.


Dobrý výhľad

Ak je to len trochu možné, umožnite vášmu psíkovi pohľad von. Z okna alebo z balkóna, je vhodné, aby pri výhľade mal aj svoj priestor. Aspoň malé ležovisko. Najmä psíkovia, ktorí majú v krvi povolanie strážcu a tvora, ktorý má veci pod kontrolou, vám bude extrémne vďačný. Pre psov chovaných medzi štyrmi stenami panelákov je to priam nutnosť.

Prečítajte si: 5 vychytávok, ktoré uľahčia domácim miláčikom život - poznáte ich tiež?

Pozor na steny
Nie je veľmi vhodné mať steny obalené textilnými tapetami. Predsa len, srsť je niečo, čo sa veľmi rýchlo prenesie zo zeme aj na steny a budete mať značný problém. Psík sa často aj obtrie o stenu a nebude rozumieť, prečo ho trestáte za niečo, čo mu je prirodzené.


Viacero miest

Mať pelech je nutnosť. Bez toho žiadne zviera nemôže existovať. A niekde pri ňom misku s potravu a každý deň čistou, sviežou a vymenenou vodou. Nielen doliatou. Ale je potrebné myslieť na to, že pes miluje spoločnosť. Chce byť s vami v obývačke, v spálni, v kuchyni. Nezabudnite mu vytvoriť viaceré miesta pohodlia. Či už dekou, vankúšikom, alebo napríklad aj kreslom pre psov. Bude sa tak cítiť viac váš a bude šťastnejší.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia