Ako osviežiť domáceho miláčika. Rýchlo a bezpečne

Naši miláčikovia | 30.07.2018

Teplo je nielen nám, ale aj zvieratám a preto netreba myslieť pri otázke schladenia len na seba. Aj našim chlpatým láskam príde vhod, keď ich ovlažíme, alebo aspoň nezaťažíme teplotou viac, ako je to nutné. Existuje na to viac spôsobov.

Venčite s rozumom
Prechádzky na letnej páľave sú na nevydržanie. A to aj pre ľudí v krátkom tričku a nohaviciach. O čo ťažšie to má napríklad pes, ktorý má na sebe kožuch a teplotu zvyšuje často aj kontakt s asfaltom, ktorý je podstatne rozpálenejší ako vzduch. Teplo tak sála nielen z vrchu, ale aj zospodu. Preto je vhodné obmedziť venčenie na pevných povrchoch, skôr staviť na hlinu, či trávu a namieriť si to do tieňa. Ak máte psa na záhrade, nezabudnite vytvoriť miesto na chládok s dostatkom vody.

Prečítajte si: 5 praktických vychytávok pre domácich miláčikov

Vodu meňte častejšie
Dúšok chladnej vody spraví dobre nielen nám, ale aj zvieraťu. V lete platí, že misku s vodou je vhodné plniť chladnou vodou aj niekoľkokrát počas dňa. Teplá voda totiž zviera neosvieži. Za príjemne osviežujúcu tekutinu počas dňa vám bude miláčik extrémne vďačný. Samozrejmosť je umiestnenie vody v tieni.

Super nápad, ako zabrániť prevráteniu misky s vodou: Vložte ju do vedierka s pieskom.

Inšpirujte sa: Zvýšená sprcha - pre majiteľov psov je to nápad na nezaplatenie!

Pozor na uteráky
Ak chcete použiť vlhký uterák, nikdy ho psíkovi neprekladajte cez chrbát. Problém je, že pes sa nepotí a teda teplo zo seba potrebuje sálať. Ak mu dáte na chrbát chladný uterák, cievy ktoré vydávajú teplo sa stiahnu a pes sa ho nedokáže zbaviť. Omnoho lepšie je nechať vlhký uterák napríklad na podlahe. Ostane chladný a psík si naň môže sám ľahnúť a jemne sa chladiť, keď to bude potrebovať.

Pozrite sa: 4 tipy na vylepšenie záhrady, aby potešila aj psa

Jemné sprchovanie
Ak ide o vodu, tak je vhodné schladiť psíka tak, že mu ovlažíte labky, prípadne spodnú časť tela. Postačí voda vlažná, nikdy nie studená. Spôsobila by rozhorúčenému zvieraťu šok.


Nevynechajte: Psí domček je lepší než pelech! Inšpirujte sa týmito nápadmi

Chlaďte ho dychom
Klimatizáciu nie je vhodné používať len pre seba, ale aj pre psíka. Najmä ak odchádzate napríklad na niekoľko hodín z domu. Nezapíjate klimatizáciu až po návrate z práce. Moderné technológie umožňujú zapnúť klimatizáciu aj na diaľku, alebo nastaviť automatický interval. Prílev chladného vzduchu pomôže aj psovi. Najviac ho totiž ochladí práve dýchanie chladného vzduchu. Ak mu chcete v tropických dňoch pomôcť, nejate ho dýchať pár minút pri otvorených dverách mrazničky alebo chladničky. Práve tak sa pes sladí najefektívnejšie.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia