Na čo si dať pozor, ak chcete šťastného psa aj nezničený gauč?

Naši miláčikovia | 03.12.2018

Mnohí z nás majú v domovoch aj zvieratká. Poďme teda spolu vyriešiť najčatejšiu dilemu, a to - ako zabezpečiť šťastné zviera, ale aj nezničený nábytok?

Správna voľba tkanín

Ak si budete vyberať zariadenie do domácnosti, počítajte s tým, že pes nie je andulka a nebude žiť v klietke. Pár dní po tom, ako sa aklimatizuje, mu už bude patriť celý priestor, vrátane sedačiek. Preto je vhodné sa vyhnúť napríklad menčestrovým povrchom, semišu, zamatu, materiálom, ktorý je magnetom na chlpy. A tak isto počítajte s tým, že psie pazúry sú pre nábytok nebezpečné. Voľte odolné tkaniny a kože, ktoré sa bežným zadrapnutím nepoškodia.

Pozrite si aj: Tento rok ovládol svet šialený trend: Stromčeky dolu hlavou! 

Hračky alebo nábytok?

Zviera sa na domácnosť takto nepozerá. Všetko, čo sa dá rozhrýzť, je pre ne atraktívna hračka. Je preto vhodnejšie staviť na materiály, ktoré nepriťahujú ich pozornosť. Vyhnite sa ratanovým kreslám, ale aj strapcom na koberci, prúteným doplnkom a stavte radšej na pevné drevo a chrómové doplnky.

 

Podlahy

Aj vycvičenému psíkovi občas ujde. Chovatelia vedia, že niekedy je to hnačka, inokedy mu cvrkne alebo mu zle trávi a v rohu miestnosti zanechá mláčku žlče. Nerobí to úmyselne, trest nemá zmysel, a preto je na zdravotné neduhy potrebné myslieť skôr. Ak máte doma drahé perzské koberce alebo koberce s vysokým vlasom, nebude to vhodné ani pre psa, ani pre vás.

Z niektorých tkanín sa jednoducho nehody veľmi zle čistia. Preto stavte na laminátové podlahy, ak drevené tak vytvrdené a z pevného dreva, ako je napríklad mahagón a bezpečná je aj dlažba. Tá je dokonca najvhodnejšia, pretože psovi sa na nej na rozdiel od laminátu nešmýka.

Pozrite si aj: Otrepané žiarovky vyhoďte do koša, toto je hipsterský vrchol: Žiarovka z dreva!

Viacero priestorov

Pelech pre psíka či pre mačičku, ktorý bude dávať súkromie aj rozhľad po byte a bude mimo prievanu, je základom. No psík je veľmi prispôsobivý človeku a chce sa cítiť dobre všade tam, kde aj vy.

 

Preto je vhodné pamätať na malý priestor pre jeho pohodlie aj vo vašej obývačke, v spálni, kuchyni či v pracovni. Psík bude chcieť byť s vami a ležať na studenej dlážke sa mu nechce. Vyhraďte mu viacero kútikov a psík sa vám za ne odvďačí láskou.

Pozor na nehody

So psom je to trochu ako s malým dieťaťom. V zápale hry vie prevrhnúť svietnik s horiacou sviecou alebo sa popáliť, prípadne naraziť do kvetináča. Prejdite si priestor a skúste eliminovať predmety, ktoré je možné ľahko prevrátiť. Bude za to vďačný pes a v konečnom dôsledku aj vy.

Naša galéria poteší všetkých zvieratkomilov. :-)

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia