Tento rok zostane stromček celý: Takto si poradíte s mačkami-ničiteľkami

Naši miláčikovia | 05.12.2019

Aj zvierací miláčikovia milujú Vianoce, len to dávajú najavo spôsobom, ktorý sa nám veľmi nepozdáva, napr. rozbité vianočné gule alebo zhodený stromček. Ako si s nimi poradiť?

Tešia sa vaši domáci miláčikovia na vianočné sviatky? Áno, samozrejme, že nie tak ako ľudia, ale pekne po svojom. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko mačacích miláčikov, ktorí si vedia posledný mesiac v roku užiť skutočne naplno!

Tieto mačičky si vedia nájsť relax i zábavu za každých okolností. Zatiaľ čo vy upratujete a chystáte domácnosť na rodinné oslavy, ony sa už povaľujú pod stromčekom alebo leňošia (opäť) na pohovke.

Ostatní práve čítajú: Dizajn z Talianska: Vyhoďte z kúpeľne nevzhľadné radiátory, TOTO vám zaručí teplo, ktoré bude štýlové

Ako však potvrdí každý chovateľ mačiek, je to ešte stále ten lepší prípad. Mnohé mačky totiž dokážu sviatočnú výzdobu premeniť na kopu ihličia a zdrapov doslova za pár okamihov! Tiež máte doma takého zvieracieho pomocníka?

 

Na čo si dať pozor?

Ak patrí vaša mačka medzi ničiteľov, zrejme ste sa už v minulosti museli vzdať sviatočnej výzdoby počas Veľkej noci či iných sviatkov. Niektoré mačky v domácnosti neznesú ani rôzne druhy rastlín, mimoriadnu opatrnosť treba venovať tým jedovatým. Áno, počas zimných sviatkov ide napríklad o imelo.

 

S trochou šťastia sa však bude dať s vašou mačkou dohodnúť a na hranie jej namiesto vianočného stromčeka či adventného venca postačí nová hračka, klbko alebo krabica od darčekov.

Náš tip: Dajte to naplocho! Inšpirujte sa našimi vianočnými stromčekmi z paliet, ktoré môžete zavesiť na stenu naplocho. Mačičku budú lákať menej a dokonca nezaberú ani toľko miesta.

Každý milovník mačiek si musí pozrieť aj našu mačaciu galériu. :-)

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia