Komu patrí váš byt? Vám alebo mačke? Otestujte sa

Naši miláčikovia | 10.12.2018

Ak vás mačka miluje, zahrnie vás všetkou svojou pozornosťou, ak na vás práve nemá náladu, bude vás ostentatívne ignorovať, až kým sa znova nedostanete do jej milosti. Spoznávate to?

Milujete mačky? Zatiaľ čo vás psík veselo víta hneď za dverami a teší sa z každého povelu i z dlhej prechádzky, ktorú mu venujete, mačky sú zvieratá s vlastnými osobnosťami, a ak sa im nechce, neprinútite ich k ničomu.

Majitelia týchto pradúcich miláčikov neraz hovoria s poriadnou dávkou humoru, že bývajú u svojej mačky. Je totiž absolútne jasné, kto je šéfom v domácnosti. Práve mačka rozhoduje o tom, či budete ráno o štvrtej spať, či prežije vaša obľúbená rastlinka, alebo či záclony ostanú v jednom kuse. A ak poslúchate, možno vám daruje mŕtvu myšku či vtáčatko, ktoré ulovila minulú noc.

Pozrite si aj: TIETO špeciálne nátery vytvoria z obyčajného dreveného nábytku skvost 

Život s mačkou je výzva

Doslova a do písmena. Mnoho mimoriadne uspokojujúcich chvíľ - napríklad krásne pradúca mačka vo vašom náručí striedajú chvíle čistého zúfalstva, ako keď zistíte, že si na vašej novej pohovke musí skúšať svoje pazúriky, alebo že sa bez varovania rozhodla presunúť svoju toaletu do vašej skrine.

 

Chlpy všade

Bez ohľadu na to aký účinný najnovší vynález v domácnosti máte, vždy sa objaví pár mačacích chlpov, zvyčajne na tom najnevhodnejšom mieste. Nosíte ich prosto stále so sebou na oblečení i na čomkoľvek inom. Napriek všetkému sa nevzdávajte, aj mačacie chlpy možno držať pod kontrolou. Navždy sa ich však jednoducho nezbavíte!

Pozrite si aj: Vytvorte si doma vlastný meditačný kútik: 10 inšpirácií, ako to ľahko zvládnuť 

Pozor, padá...!

Mačka je jediné zviera, ktoré vás tak dokonalo vycvičí, že už nikdy nebudete nechávať čokoľvek dôležité alebo vzácne bez dohľadu. Mačky majú záľubu v zhadzovaní vecí. Je jedno, či ide o váš nový drahý mobil, pohár s vodou, či čerstvo donesené kvety. Dekorácie i každodenné predmety sa v mačacom svete musia podriadiť nemilosrdnému pôsobeniu gravitácie.

Ak vás miluje, často ju zažijete veľmi zblízka. A neraz vám ponúkne pohľad aj na partie, ktoré by sa bežne nemuseli vystavovať ľudským očiam. Áno, mačací miláčikovia milujú ležanie na svojom obľúbenom človeku, ideálne na hlave alebo blízko tváre a v najlepšom prípade zadnými partiami.

 

Sú to fakt spáči

Mačky milujú spánok. Vedia si ho užívať celé dlhé hodiny a vy ich pri tom môžete akurát tak obdivovať. Ak však existuje chvíľa, kedy nespia, je zvyčajne tesne nad ránom, keď má ich ľudský spoločník najtuhšiu noc. Budíček o štvrtej ráno - viete si predstaviť niečo zmysluplnejšie? Vaša mačka nie!

Vaša mačka má to najlepšie

Milujete ju? Je dosť možné, že mala na večeru drahšie jedlo než vy sami. Mačky sú vyberavé, a keď konečne nájdete to, čo im chutí, bude to stáť za každú námahu i peniaz. Tiež by ste si dali takého čerstvého tuniačika, ako mal vás miláčik? :-)

V našej galérii sa nájde každý mačkofil.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia