Rozmýšľate nad vtákom v byte? Len týchto 5 druhov sa u vás nebude trápiť!

Naši miláčikovia | 19.06.2019

Vtáčiky sú krásne zvieratá a svojím spevom prinášajú do domovov zvláštne kúzlo. Ktoré druhy sa u vás nebudú trápiť?

Zatúžili ste po spevavom spoločníkovi? Alebo hneď po dvojici? Prirodzene, nie každý druh vtákov možno chovať úspešne samostatne, napriek tomu aj v menšom byte môžete mať krásneho spoločníka, ktorý vám bude dlho robiť mnoho radosti. Ktoré vtáčiky sú teda vhodné aj do malej domácnosti?

Prečítajte si aj: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Na rovinu treba priznať, že niektoré druhy vtákov dokážu byť skutočne hlučné. Túto ich vlastnosť treba brať na zreteľ už pri výbere druhu, ktorý by ste chceli mať doma. Myslite na to, že hlukom zviera bude rušiť nielen susedov, ale v určitých situáciách zrejme aj vás.

 

Niektoré druhy vtákov - hoci sú malé, dokážu urobiť aj poriadny neporiadok, pričom pierka, podstieľka či krmivo budú lietať po celej miestnosti. Ak však milujete operencov, isto vás to neodradí. Z obrovského množstva exotických vtákov, ktoré je možné chovať, vám ponúkame päť druhov, z ktorých si určite vyberiete.

Prečítajte si aj: Zabudnite na obkladačky v kúpeľni: Dajte si tam TOTO (vlhkosť vôbec neprekáža)

Nezabúdajte však, že hoci ide o pomerne malé stvorenia, budú potrebovať dostatočne veľkú klietku i každodennú starostlivosť a vašu opateru. Možno ste doteraz netušili, že mnohé z týchto vtáčikov budú aktívne vyhľadávať aj vašu spoločnosť a dokonca sa rady aj maznajú!

Prečítajte si aj: Poriadok v kúpeľni bude hračka! Dajte na tieto tipy

Andulky

Týchto typických vtákov netreba veľmi predstavovať. Sú to malé a tiché vtáčiky, ktoré sa hodia aj do menších domácností. Nerobia priveľa hluku, takže nie sú veľmi rušivé. Trik pri chove anduliek spočíva v správnom výbere klietky. Tá nemusí byť vysoká, ale má byť viac priestranná do šírky, aby jej obyvatelia mohli poskakovať a lietať. Určite nevyberajte okrúhle či oválne klietky, vaša andulka v nej bude nešťastná.

 

Korela

Ak máte miesto pre väčšiu klietku, určite môžete siahnuť po korele. Aj keď potrebuje viac priestoru, je tichšia než mnohé menšie druhy vtákov, a tak nebude vašich susedov rušiť. Tento vtáčik s jemným hláskom má veľkú osobnosť a rád sa učí pískať, napríklad do rytmov hudby. Výhodou je, že sa ľahko prispôsobí a dokonca vychádza aj s inými vtákmi.

Prečítajte si aj: Zabudnite na chrómové vodovodné batérie: Dnes sú moderné tieto 2 farby!

Kanáriky a pinkovité vtáky

Ich výhodou je malá veľkosť. Ak chcete mať doma vtákov, ktorých budete počuť a napriek tomu nebudú rušiť, ich hlásky sú presne pre vás. Vzhľadom na divoké vystrájanie v klietke majte vždy po ruke aspoň ručný vysávač, lietať bude totiž nielen perie, ale aj krmivo a pelety!

Prečítajte si aj: Už ich zverejnili! Toto sú horúce kúpeľňové trendy na rok 2020

Papagájky

Sú drobné a nedokážu škriekať a vydávať zvuky ako mnohé iné domáce vtáky. Ich zvukový prejav je jemný a nerušivý. Papagájiky sú živé a akrobatické, a ak sa im budete venovať, naučia sa dokonca rozprávať. Majú tiež výraznú osobnosť, celý deň sa vydržia hojdať, skákať a vystrájať v klietke ako malé dieťa. Ak hľadáte živých spoločníkov, tak sú tou správnou voľbou.

 

Amazóniky

Amazóniky rodu Pionites a Pionus sú krásne svojím sfarbením. Sú nebojácne, hrdé i hravé. Tieto krásne vtáky sa budú tešiť z vašej spoločnosti, milujú fyzické dotyky, hladkanie a radi sa hrajú s mokrými vlasmi svojho majiteľa.

Prečítajte si aj: Túžite po elegantnej a nadčasovej kúpeľni? Vyberte si túto farbu!

Pripravte im väčšiu klietku alebo voliéru s rôznymi hračkami, lanami a s preliezkami a nezabudnite na kúpanie, oni ho prosto milujú! Chovať ich môžu aj začiatočníci, potešením vám bude nielen ich mierna povaha, ale aj krásne farebné perie.

Našu GALÉRIU nesmiete obísť, sú tam krásne druhy vtákov. Ach, ktorého si vyberiete? :-)

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia