Toto ovocie by ste svojmu psíkovi rozhodne nemali dávať!

Naši miláčikovia | 20.06.2019

Aké ovocie môže jesť váš pes?

Leto klope na dvere a doma si iste pochutnávate na kopách chutného ovocia. A nielen vy, ale aj váš pes. Tušíte, ktoré ovocie mu môžete bez obáv ponúknuť a ktoré druhy sú pre štvornohých miláčikov tabu? Poďte sa pozrieť s nami.

Ostatní práve čítajú: Krok za krokom: Ušite si vlastné vrecká a nákupné tašky

Áno, ovocie môže byť pre vášho psa vítaným spestrením jedálneho lístka. Poskytne mu dodatočné minerály, vitamíny a samozrejme aj tak vítané tekutiny v horúcich dňoch. Navyše, ovocie predstavuje šikovnú a zdravú odmenu i hračku zároveň, preto by ste sa mu nemali vyhýbať, ak ho váš pes miluje. Čo a ako však psíkovi ponúkať?

 

Základným pravidlom je, že svojho psíka poznáte najlepšie. Zatiaľ čo susedov pes môže zožrať čokoľvek bez zdravotných následkov, váš psík môže zareagovať podráždeným žalúdkom alebo hnačkou, preto svoje zvieratko sledujte a ak má nejakú diagnózu, či zdravotný problém, poraďte sa o vhodnom ovocí (a iných druhoch potravy) so svojím veterinárom.

Ostatní práve čítajú: Toto je druh nábytku, ktorý skutočne potrebujete, ale určite ho nemáte!

Čo takto jabĺčka?

Jablko je vynikajúcou odmenou, o ktorú sa môžete podeliť. Menším psíkom jablko určite nakrájajte, opatrne pri jadierkach, ktoré môžu predstavovať isté riziko zadrhnutia. Inak je jablko vynikajúcou a lacnou voľbou, ktorú máte k dispozícii celoročne. Pomáha tiež udržiavať čistejšie zuby a svieži dych, obsahuje tiež mnoho vitamínov.

Ostatní práve čítajú: 5 byliniek, bez ktorých toto leto zaručene neprežijete

A čo banán?

Ideálna odmena, hodí sa aj na cesty, pretože ho vždy môžete mať po ruke. Je dobrý na trávenie a prospešný pre srdce i svalstvo. Spolu si môžete pochutnať aj na černiciach, čučoriedkach, malinách a jahodách.

 

Jahody by ste však mali nakrájať na menšie kúsky a ovocie so šupkou je vhodné prekrojiť tiež, bude sa psíkovi jesť jednoduchšie ak nebude v podobne „malých guľôčok". Možno je váš psík milovníkom melónov. Melóny rozhodne patria medzi zdravé maškrty. Jadierka a okraje však psíkovi neponúkajte, pri jadierkach hrozí možnosť zadusenia.

Ostatní práve čítajú: Rozmýšľate nad vtákom v byte? Len týchto 5 druhov sa u vás nebude trápiť!

Nezabudnite: Ovocie by malo byť čisté, nepokazené. Môžete ho zamraziť alebo z neho urobiť smoothie. Je to vynikajúca hračka alebo odmena na hľadanie. Ponúknuť ho môžete i ako prílohu k bežnému jedlu.

Ostatní práve čítajú: Zariaďte si doma tmu: Má liečivé účinky!

A ktoré ovocie by ste svojmu psíkovi rozhodne dávať nemali?

Vyhýbať by ste sa mali citrusom, teda grapefruitu, citrónom, limetám, hroznu, čerešniam aj slivkám. Vždy dávajte pozor, keď ponúkate nejaký druh ovocia psíkovi po prvý raz, dôležitá je jeho reakcia.

Ak si chcete spríjemniť deň a vylepšiť náladu, pozrite si zlatučkých psíkov v našej GALÉRII!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia