Fenomén DIY: Chráni vašu peňaženku

Renovujeme | 13.11.2015

Stránky internetu sú plné krásnych drobností, na ktorých idete oči nechať. V duchu si prajete, aby ste aspoň jednu z nich mohli vlastniť. Časť z nich je poctivo nadizajnovaná a priemyselne vyrobená, zvyšok pochádza z kreatívnej chvíľky činorodého majiteľa či obyvateľa nehnuteľnosti.

Nefalšovaný obdiv
Vlastnoručne zhotovené výrobky sa stali novodobým fenoménom, ktorého sa nevieme nabažiť. Je pre nás všetkých vzácne vidieť a dotýkať sa zhmotnenej fantázie invenčného tvorcu. S vecami v štýle DIY sa môžeme najjednoduchšie stretnúť na tematicky zameraných trhoch, prostredníctvom kamennej predajne alebo v internetovom obchodíku.

Užitočná motivácia
Pri troche šťastia sa vám podarí natrafiť na roztomilý dekoratívny alebo úžitkový objekt, ktorý nemôžete nechať napospas osudu. Spontánne nákupy majú čosi do seba. Vyprovokujú človeka, aby nezanedbal originálnu stránku svojej domácnosti. Vedľajším produktom obchôdzok trhov a podujatí je inšpirácia a nadšenie pre úspešné tvorivé počínanie si.

 
Štipka extravagancie
Ak potrebujete postrčiť, radi vám vyhovieme. Na začiatok skúste redizajnovať obyčajnú bielu šálku alebo kvetináč. Použite farby na vybraný materiál a pustite sa do skrášľovania. Ďalšia na rad môže prísť stará stolička s patinou, ktorú vybavíte novým náterom v netradičnom poňatí. So zlatými ponožkami a krikľavým telom. Kombinácií je neúrekom.

Potešiť svoje okolie
Recyklácia predstavuje priaznivé východisko ako redizajnovať neatraktívny predmet. Predmety vašej výroby môžu skrášliť písací stôl alebo potešiť najmenších. Výborne tiež nimi vyplníte chýbajúci prvok v domácnosti. Nazbierajte odvahu, nájdite nápad a chopte sa činu. Vo fotogalérii pod článkom nájdete veci, ktoré bezprostredne pritiahli našu pozornosť.

Sviečky patria k jeseni a k zime a vy ich máte možnosť efektne dotvoriť

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia