Premena obývačky: Z bežnej je skvelá!

Renovujeme | 13.12.2016

Obývačka, do ktorej vás zavedieme, mala všetky predpoklady stať sa skvelou - mala dosť svetla, biele steny, pohodlnú sedačku a málo nábytku. Chýbala jej však dekoratérka.

Našťastie, majiteľka sa dokázala odpútať od sentimentu, ktorý nám niekedy bráni zbaviť sa vecí, ktoré miestnosti neprospievajú. Niekedy sa totiž stáva, že trpíme selektívnou slepotou - určité kusy nábytku vlastníme už tak dlho - alebo k nim prechovávame nemiestne sentimentálne city - až jednoducho nevidíme, ako veľmi sa do miestnosti nehodia.


Najlepším spôsobom, ako zistiť, čo je v obývačke „zle", je zavolať si dostatočne úprimných priateľov. Môžu sa mýliť - a ich názor by nemal byť písmom svätým, no je možné, že budú mať aj prá zaujímavých postrehov, ktoré stoja za zamyslenie.

Neuveriteľná premena pivnice: Je z nej tvorivý raj pre domácu pani

V prípade tejto obývačky to bola jej nevyváženosť. Sedačka sa nerozumne „pozelala" do steny, napriek tomu, že v izbe bolo okno s krásnym výhľadom. Nie je príjemnejšie pozerať sa na upokojujúce knísanie stromov, než „čumieť" na televízor? Ako sa ukázalo, už takáto nepatrná zmena - ako je premiestnenie sedačky, výrazne zlepšila komunikáciu medzi partnermi aj hosťami. Keďže televízor nebol rovno oproti sediacim, mohli sa viac venovať skutočnému rozhovoru.A keď si majiteľka chcela pozrieť zaujímavý TV program, mohla sa posadiť do pohodlného kresla.


Ďalšou zmenou bola investícia do knižnice so skrinkami. Predmety, ktoré si domáca pani chcela uchovať, no nehodili sa k aktuálnej výzdobe, putovali do skrinky a na policiach ostalo len to, čo jej momentálne prinášalo radosť.

Prečítajte si: Namiesto fitka skúste šelakovanie - budete mať krásne svaly aj nábytok

Adekvátnejšia je aj vhodná voľba koberca. Predchádzajúci bol na miestnosť primalý a výraznejším vzorom izbu ešte viac zmenšoval a rozdroboval pozornosť. Nový, nenápadnejší, no rovnako hebký koberec poslúži oveľa lepšie.

Pozrite si viac detailov z tejto premeny v galérii pod článkom.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia