FOTOGALÉRIA: Obyčajné veci premenené na krásne dekorácie do bytu

Renovujeme | 24.05.2018

Doslúžili a je vám ľúto vyhodiť ich do smetí? Vylepšite obyčajné veci do domácnosti drobnými úpravami a povýšte ich na štýlové doplnky, ktoré vytvoria útulný domov.

Lyžičky ako ozdoba
Príbor, ktorý nie je kompletný niekto daruje charite, použije ho namiesto záhradného náradia - alebo sa vyhrá s pestrými farbami a povýši ho na objet d´art - umelecký predmet na stene. Ak máte k príboru sentimentálny vzťah, to posledné je ideálny spôsob, ako ho využiť namiesto toho, aby sa povaľoval zastrčený v zásuvke alebo v škatuli na povale.


Staré pohľadnice

Papierové pozdravy už posiela málokto, no ak patríte k šťastlivcom, ktorí ešte nájdu v schránke pekné pohľadnice, možno tiež máte problém vyhodiť ich. Čo tak premeniť ich na milé grafiky?Nakúpte lacné rámčeky, pohľadnice zarámujte a zaveste napríklad v predsieni, na chodbe alebo v kúpeľni. Výhoda - takto môžete obrázky sezónne obmieňať - pred Vianocami urobiť malú súkromnú výstavku vianočných pozdravov, pred Veľkou nocou výzdobu vymeniť, v lete ich nahradiť dovolenkovými a podobne.


Pozrite sa: Najlepšia dekorácia zadarmo? No predsa haluz!

Pamätné oblečenie
No dobre, možno si nechcete na stenu zavesiť babičkine plavky, ale rovnako zaujímavo môže vyzerať krstná košieľka vašej ratolesti, vyšívaný lajblík po prababke alebo ručne maľovaná kravata. Jednoducho, niektoré kúsky oblečenia vyzerajú na stene skoro tak dobre, ako na tele.


Prečítajte si: 5 dekoračných fínt, ako opticky zväčšiť miestnosť

Kniha na stene
O sekundárnom využití kníh, ku ktorým sa už nechcete vrátiť, sme už písali viackrát. Či je to hriech, si prečítajte napríklad TU.Jedným zo spôsobov, ako mať na očiach knižky, ktoré majú pekné obrázky, no ich informácie už zastarali, je premeniť ich na tapetu. V tomto prípade majitelia využili starú encyklopédiu o umení - a po jednotlivých listoch ju nalepili na stenu medzi kuchyňou a jedálňou. Počas večere s umelecky zameranými priateľmi to môže byť celkom dobrý spôsob, ako rozvíriť diskusiu, no nie?


Inšpirujte sa: Vystavte klobúky, čiapky a šiltovky na obdiv - premeňte ich na dekorácie!

Vyšívaný cedník
Starý cedník tak trochu pripomína vyšívaciu osnovu, tak prečo ho neskrášliť a nepovýšiť na dekoráciu? Samozrejme, až potom, čo si zadovážite iný...

Viac podobných nápadov, ako premeniť obyčajné veci na senzi dekorácie, nájdete V GALÉRII POD ČLÁNKOM!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia