Úžasná premena malej kuchyne: Neuveríte, že je to ten istý priestor!

Renovujeme | 01.02.2019

Keď uvidíte túto kuchyňu ešte z dvadsiatych rokov minulého storočia, neuveríte, že sa dá niečo spraviť, aby sa aspoň trošku podobala na najmodernejšie dizajnérmi navrhnuté kuchyne.

Kuchyne v minulosti sa ani zďaleka nepodobali na tie, ktoré sa považujú za najmodernejšie. Teraz je kuchyňa otvorený priestor, kde si každá žena môže užívať varenie. Je zrejmé, že táto kuchyňa bola vo veľmi zlom stave a zúfalo potrebovala rekonštrukciu. Nachádza sa v byte v New Yorku. Pozrite sa, ako sa s ňou architekti a dizajnéri pohrali!

Prečítajte si aj: Februárový Nový Čas Bývanie už nájdete vo vašom obľúbenom stánku!

Viac priestoru

V prvom rade museli vytvoriť viac priestoru, pretože pôvodná kuchyňa bola naozaj veľmi malá miestnosť. Preto prebúrali niekoľko stien. Ich cieľom bolo do kuchyne priviesť slnečné svetlo. Kvôli tomu museli, samozrejme, ubrať nejaký priestor z ostatných izieb tohto bytu.

 

Klient si zadal svoju predstavu minimalistickej, čistej a modernej kuchyne. Dizajnéri sa preto rozhodli všetok nábytok z pôvodnej kuchyne vyradiť, nakoľko ani jeden kúsok nezapadal do portfólia.

Prečítajte si aj: Čakáte dieťatko? Tieto multifunkčné kusy nábytku vám uľahčia starostlivosť

Minimalizmus

Ďalším krokom bola samotná renovácia. Dizajnéri sa držali svojho zadania: moderné a minimalistické. Práve preto v kuchyni dominuje biela farba, ktorá je kontrastne doplnená skrinkami v odtieni modrej a nábytkom v čiernej.

Prečítajte si aj: Stále rozhádzaná domácnosť? Možno robíte tieto 4 chyby!

Steny sú taktiež jasnej bielej farby, čo samo osebe zväčšuje miestnosť ešte viac. Tomuto efektu pomáhajú aj vysoké horné skrine, ktoré sú takisto biele a lesklé.

 

Mysleli aj na funkčnosť

Praktickosť bola pri rekonštrukcii rovnako dôležitá ako dobrý vzhľad. Spodné skrinky, ktoré sú náchylnejšie na každodenné škrabance a špinu, sa môžu pochváliť povrchom, ktorý ich ochráni, čierne porcelánové dlaždice sú taktiež do značnej miery nezničiteľné. Takisto do kuchyne zapracovali aj nové spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele. O ich výhodách ani nemusíme písať.

Prečítajte si aj: Nové hniezdočko lásky Meghan a Harryho: Má vyzerať ako bary, v ktorých randili

Elegancia

Celý tento minimalizmus a čistotu dopĺňa jednoduchá elegancia. Elegantný kuchynský ostrovček s nádherným nadčasovým a s luxusným mramorovým povrchom teraz vizuálne rozdeľuje kuchyňu na dve časti. Umožňuje užívať si kuchyňu aj väčšej rodine.

Prečítajte si aj: Dodržte týchto 6 krokov a nalepenie tapety zvládnete bez poškodenia steny!

Vďaka nemu už rodinná večera v tejto kuchyni nebude žiadny problém. Mramorový ostrovček dopĺňa aj mramorové obloženie, ktoré vyzerá vynikajúco v kontraste s čistými líniami kuchynskej linky.

 

Štýl tejto kuchyne spolu so všetkým nábytkom a vybavením je hra na klasiku a zároveň moderný štýl.

Pozrite si v našej galérii inšpirácie pre štýlové zariadenie kuchyne.

Autor: Ľudmila

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia