TAKTO zvládnete renováciu kuchyne za jeden jediný víkend, wau

Renovujeme | 05.04.2019

Nie každá renovácia musí trvať týždne. S dobrým nápadom, s rozumným plánom a s chuťou pustiť sa do nového projektu zvládnete menšiu renováciu svojej kuchyne aj za jediný víkend! Ako na to a čo všetko máte šancu zvládnuť?

Nie vždy potrebujeme meniť celú kuchyňu, nie vždy máme na to financie. A tiež je možné, že väčšie obnovenie svojej kuchyne plánujete až o niekoľko rokov alebo práve riešite len rýchle zútulnenie svojho dočasného bývania.

Pozrite si aj: Týchto 6 vecí patrí jednoznačne medzi najväčšie spálňové trendy pre rok 2019

Jednoducho, máte dôvody na to, aby ste nerobili radikálnu rekonštrukciu kuchyne, rozhodne však potrebujete menšie alebo väčšie zmeny. Takže, ako ich zvládnuť?

 

Už tradične by prvým krokom malo byť plánovanie. Môže pokojne trvať dlhšie než samotná renovácia, ak totiž všetko dobre premyslíte vopred, pôjdu vám práce od ruky a bez stresu. Najprv si stanovte predbežný rozpočet, do ktorého sa chcete zmestiť.

Pozrite si aj: Nedajte sa obtiahnuť o peniaze: Takto spoznáte, že je výrobok pravá starožitnosť

Potom si spíšte, čo by ste potrebovali v kuchyni zmeniť, opraviť alebo len upraviť. Čím menší rozpočet a čím kratší čas, tým menšie zásahy sa vám podaria. Keď už viete, čo by ste chceli meniť, spravte si prieskum vo viacerých obchodoch, úspora môže predstavovať desiatky i stovky eur.

Pozrite si aj: 10 tipov na dekorácie, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami s deťmi

Čo zvládnete za víkend?

Bude to napríklad premaľovanie alebo otapetovanie dvierok na skrinkách alebo ich úplná výmena. So zachovaným korpusom kuchynských skriniek môžete podniknúť mnohé. Rýchla vizuálna premena dodá celej miestnosti úplne nový nádych. Skrinky tvoria opticky veľkú plochu, preto je zmena výrazná.

 

Vymeniť môžete aj pracovnú dosku, bude si však vyžadovať viac prác, ktoré na seba nadväzujú. Základom je správne meranie, aby ste si dali narezať vhodný rozmer. Nezabudnite na kúpu silikónu a ochranných líšt.

Pozrite si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Takéto rohožky ste určite ešte nikdy nevideli!

Nielen vizuálnu zmenu dosiahnete výmenou kuchynskej batérie, prípadne drezu. Ak chcete zapustiť nový drez do starej pracovnej dosky, overte si rozmery - nový drez musí mať rovnaké alebo väčšie rozmery, potrebné zväčšenie spravíte pílkou.

Pozrite si aj: Na tohto kuchynského pomocníka nedali naše babky dopustiť: Vedeli prečo!

Výraznú premenu miestnosti dosiahnete aj úpravou ďalšej veľkej plochy - a to podlahy. Zmena v priebehu pár minút sa dá dosiahnuť položením koberca, ideálne kusového. Rýchlo však môžete položiť aj nové linoleum.

 

Rozmery linolea dobre zmerajte. Aby sa pri používaní nevlnilo alebo neposúvalo, je vhodné ho upevniť - nie je však nutné ho lepiť. Pre jednoduchšie udržiavanie tejto plochy by malo presahovať pod kuchynskú linku.

Pozrite si aj: Zabudnite na porcelán: Voľte domov drevený riad, primieša sa vám do jedla kopec pozitívnej energie

Náš tip: Ak pokladáte linoleum na už existujúcu plochu, počítajte o zvýšenie povrchu v miestnosti. Je tomu potrebné prispôsobiť prechodové lišty do miestnosti alebo prahy vo dverách. Tiež budete možno potrebovať umiestniť dvere o niečo vyššie - to dosiahnete použitím podložiek.

Pozrite si aj: Odborníci na kávu radia: Ak túžite po chutnej káve, kúpte si domov TÚTO drobnosť

K ďalším rýchlym úpravám v kuchyni patrí vymaľovanie stien alebo výmena textílií na oknách a premiestnenie nábytku v miestnosti. Čo takto vyskúšať premiestniť chladničku alebo kuchynský stôl?

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako môžete zariadiť svoje kuchyne.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia