Renovácia malej kúpeľne: Táto zmena vám vyrazí dych

Renovujeme | 23.05.2019

Vieme, že "prerábky" milujete rovnako my a na tejto si zgustnete ešte viac. Veď pozerajte!

Ako na to? Z ktorej strany? Kde pridať miesto, kde ubrať zo steny? Ako nastaviť správny koncept farieb, skriniek a podlahy? To všetko sú otázky, ktoré rieši každý, kto sa postaví do stredu malej kúpeľne a sníva svoj sen o renovácii. A inšpirácií na tomto rázcestí nie je nikdy dosť. Jedna z nich sa možno hodí aj vám.

Pozrite si aj: Vďaka novým záclonám a závesom bude vaša kuchyňa ako nová

Stará a nevýrazná

Taká je každá kúpeľňa pred obdobím renovácie. Každý potrebuje iné sviežejšie farby, nové materiály aj usporiadanie. Ako však rozdeliť nový priestor v starých múroch? Všetko sa dá aj jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať.

 

Aj vyblednutá a nemoderná kúpeľňa môže byť krásnou a dokonca opticky väčšou vďaka kombinácii moderných farieb a materiálov. Tak ako to bolo pri jednej kúpeľni, ktorá disponovala tmavými farbami v kombinácii s bielou. Vaňou s predelom a skrinkami postavenými na zemi. Nová kúpeľňa sa zmenila na nepoznanie.

Pozrite si aj: Už neváhajte: Pre túto vec POTREBUJETE kuchynskú linku na mieru

Vaňa preč

Prvou hlavnou zmenou v kúpeľni bolo vytlačenie vane z priestoru a jej nahradenie sprchovým kútom. A to nie hocijakým, ale bez vaničky. Bezbariérový vstup opticky otvoril kúpeľňu a rovnaká farba kachličiek v sprchovom kúte, ako aj na podlahe kúpeľne, spravila z malého priestoru hotové letisko. Tam, kde bola predtým zábrana vane, je už len čistý voľný priestor. Miestnosti to umožnilo voľne dýchať.

Pozrite si aj: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Závesné umývadlo

Je známe, že práve ťažké predmety opticky zahlcujú priestor. Ak nie sú ukotvené do zeme, všetko je akési ľahšie a priestrannejšie. Tak je to aj pri závesnom toaletnom stolíku. Dominuje mu tmavšia farba a štruktúra dreva, ktoré v malom priestore vytvorí na počkanie príjemne útulné vibrácie.

 

Toaleta, ktorá pasuje

Dnes už nemusíte siahať iba po štandardnej toalete, ale môžete ju využiť tak, aby ste ju osadili do priestoru, kde bude sedieť o niečo viac ergonomicky ako v minulosti. Vtedy stratíte pocit, že ste sanitu do kúpeľne natlačili, ale bude pôsobiť ešte aj esteticky.

Pozrite si aj: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Vzory nahradili dekor

V novej kúpeľni krásne geometricky zdobená podlaha nahradila potrebu mať v miestnosti príliš veľa kúpeľňových doplnkov. Nie je v nej teda nič zbytočné a môžete si takto vyčistiť priestor a zároveň ho ozdobiť.

Pozrite si aj: Viete si predstaviť mentolovú kuchyňu?

Nezabudnite na zeleň

V súčasnosti je zeleň v kúpeľni to pravé orechové. Prinesie estetiku, živosť, správne farby. Neváhajte s jej použitím. Pritom nie je až tak podstatné, či ide o dekorácie živé, alebo tie, ktoré len vyzerajú ako živé. Aj zeleň patrí do zrenovovanej kúpeľne.

Pozrite si túto čarovnú renováciu v našej GALÉRII. Nájdete tam aj ďalšie vydarené prerábky!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia