FOTO PRED A PO: Z nemodernej kuchyne 80. rokov sa zrodila škandinávska kráska

Renovujeme | 01.07.2019

Keď zbadáte túto premenu, už z renovácie nebudete mať strach!

Renovácia je slovo, ktoré mnohým naháňa strach. Vidina krajšieho priestoru však dokáže potlačiť obavy a prinúti vysúkať si rukávy. Na veľké zmeny sú ideálne práve letné mesiace. A tí, ktorí sa nezľakli, sa s vami radi podelia o zábery pred a po renovácii.

Ostatní práve čítajú: Táto krajina, v ktorej ste určite neboli, inšpiruje celý svet: "Bývajte ako my a budete šťastní!"

A už dosť!

Ukážeme vám, ako sa z nemodernej kuchyne a jedálne v štýle 80-tych rokov zrodila nadčasová škandinávska kráska. Hlavným dôvodom renovácie nebol len nemoderný vzhľad, ale aj nedostatok úložných priestorov, kuchyňa bola primalá, jedáleň bola veľká, ale zariadená minimom nábytku, takže pôsobila príliš prázdna. Priestor vôbec nepôsobil kompaktne...

 

Škandinávska kráska

Majiteľka snívala o prepojení priestorov do harmonického celku. Jej predstava o jednoduchej a modernej kuchyni sa naplnila, keď narazila na škandinávsky štýl. Jasný bol i výber materiálov- trvanlivé a na dotyk príjemné drevo, keďže v tejto kuchyni s malými deťmi sa skutočne žije. Prvým krokom bolo prehodenie účelu miestností - z kuchyne sa stala jedáleň a na pôvodnom mieste jedálne vznikla priestranná kuchyňa.

Ostatní práve čítajú: Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

Nábytok na mieru

Ak chcete mať kuchyňu, ktorá dokonale spĺňa vaše predstavy, potrebujete nábytok na mieru. Majiteľka sa sama zapojila do tvorby s praktickými nápadmi, do ich veľkosti a vnútorného usporiadania. Bolo to o to dôležitejšie, lebo gro kuchynskej linky spočíva v spodných skrinkách.

Ostatní práve čítajú: Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Namiesto vrchných skriniek sú v kuchyni otvorené police situované v rohu steny. Svetlé drevo príjemne ladí s bielym obkladom. Pre linku bez horných skriniek sa rozhodla aj preto, aby priestor s vysokými stropmi nepohltili.

 

Problémom sa nevyhli

Presunutie kuchyne na nové miesto prinieslo zopár problémov, ktoré súvisia s rozvodmi plynu a vody. Vlastne aj preto bolo potrebné zmeniť rozmiestnenie dverí a okien. Pod novoosadenými oknami našiel svoje miesto kuchynský drez. Majiteľka tvrdí, že to stálo za to, úžasný pocit z nového priestoru to ešte viac posilnilo.

Ostatní práve čítajú: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Praktická, krásna a nadčasová

Do kuchyne pribudol ostrov s bielou pracovnou doskou, pri ktorom radi sedia a raňajkujú deti. Inak na stolovanie slúži jedálenský stôl s lavicou na sedenie. K praktickej údržbe kuchyne prispieva pracovná doska z umelého kameňa v sivom vyhotovení. Skrinky nemajú klasické „vytŕčajúce" úchytky, ale vyfrézované otvory, takže nedochádza k zašpineniu ich povrchu.

Ako to vyzeralo pred a po, uvidíte v našej GALÉRII. Nájdete tam ešte viac rekonštrukcií pre inšpiráciu.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia