Brutálna renovácia starej a malej kúpeľne. Aj vy takú budete chcieť!

Renovujeme | 13.08.2019

Keď máte malú a starú kúpeľňu, rozhodne to netreba vnímať ako problém. Práve naopak. Máte obrovskú príležitosť niečo malé a nemoderné premeniť na novú, modernú, krásnu a opticky väčšiu kúpeľňu. Smelo do toho.

Preč s dizajnovým zločinom

Ešte aj dnes nájdete hlavne v panelákoch, kde sa malé kúpeľne vyskytujú najčastejšie, stopy socializmu. A práve kúpeľne sú otvorenými knihami zločinov socializmu, ktoré dokázali napáchať na kúpeľňovej architektúre. Tmavé farby, neestetické kombinácie, a to rozloženie priestoru... Skrátka, treba zmenu. A tá prichádza v 21. storočí prostredníctvom svetlejších doplnkov a rušenia striktných predelov, ako to bolo kedysi.

Ostatní práve čítajú: Malý bytík mladého muža s kopou záujmov

Dnes každej kúpeľni prospeje, ak priestor upracete bez toho, aby ste príliš rozoberali jednotlivé fragmenty. Priestor vnímajte ako celok, nie ako priestor na toaletu, umývadlo či vaňu. Inšpirácia spojením kuchyne a obývačky sa hodí aj do prostredia, kde aj králi chodia pešo.

 

Svetlo, svetlo, svetlo

Niekedy si skutočne nenavyberáte. Nebodaj, ak máte kúpeľňu v strede bytu. V takomto prípade však renovácia bude znamenať pridať svetlo inak. Skúste biele obkladačky a hlavne veľkorozmerné. Čím menej špárovania, tým lepšie. Vyskúšajte dve - tri podoby bieleho odtieňa a rovnako teplé svetlo nielen do stropu, ale napríklad aj pod skrinky. Svetlá kúpeľňa je presne to, čo dáva priestoru ľahkosť, a preto je osvetlenie žiaduce.

Ostatní práve čítajú: Augustové číslo časopisu Lepšie Bývanie je vonku! Získajte s ním poukážku na nákup doplnkov a nábytku!

Sklo

Aj v malej kúpeľni sa dá skombinovať umývadlo, toaleta, vaňa a sprchový kút. Práve pri rekonštrukcii sa nič z uvedeného nevynechalo, iba sa vsadilo do otvoreného priestoru. Práve tu sa ako dokonalý materiál javí sklo, ktoré prepustí svetlo, udrží poličky aj dokonale rozdelí priestor, a pritom je značne neviditeľné. Preto pôsobí dokonale priehľadne a nerozdeľuje priestor tak radikálne ako murované priečky.

Ostatní práve čítajú: Rýchle a praktické dekorácie na vynovenie spálne

Zrkadlové skrinky

Sú pokladom každej kúpeľne, pretože zmenia bežné vizáže poličiek a skriniek na ucelené zrkadlo. Vďaka tomu už nemusíte riešiť otázku, kde dáte poličky a kde zrkadlo. A tak isto bude skvele odrážať svetlo. Takto si môžete spraviť zrkadlo na celú kúpeľňovú stenu a zároveň ho využiť ako odkladací priestor. To práve zmenilo dizajn starej kúpeľne na nepoznanie.

 

Sprchový kút inak

Môžete ho zabudovať do vane alebo umiestniť vedľa vane, ak použijete sklenenú zástenu len z jednej strany, sprchovú hlavicu a vyspádovanú podlahu sprchového kúta bez vaničky. Vtedy môžete bez zapnutej sprchy využívať priestor ako úžitkovú plochu. To z malej kúpeľne razom spravilo priestranné domáce wellness centrum.

Pozrite si túto brutálnu renováciu v našej GALÉRII. Nájdete tam premien omnoho viac!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia