Chystáte sa sami maľovať? Týchto 5 častých chýb vám pokazí celú izbu

Renovujeme | 16.09.2019

Na čo si dať pozor pri maľovaní a nepokaziť si izbu?

Spoľahnúť sa na architekta a profesionála na maľovanie býva často to najľahšie. Avšak, možno ste si povedali, že natrieť steny bude vaša doména. Ak už máte nakúpené štetce aj farby, prečítajte si našich pár rád, aby to dopadlo podľa očakávaní.

Prečítajte si aj: Neuveríte, ako sa dá takmer zadarmo zariadiť byt z vecí, ktoré si donesiete z prechádzky

Bublinky

Sú častým problémom maliarov amatérov. Ak máte hladké stierky, bude vás tento problém strašiť viac, ale aj pri drsnej stierke sú bublinky problémom. Nie na prvý pohľad, ale po vyschnutí môžu praskať a to vám spraví v nátere malé dierky, ktoré vyzerajú, akoby sa z nich niečo vyliahlo.

 

Tento problém je možné zamedziť tým, že dáte preč staré nátery a podklad necháte poriadne vyschnúť. Aplikujete základný náter a následne ten želaný. Avšak pozor, podklad musí byť naozaj dobre vysušený. V opačnom prípade sa dostavia práve zmienené bublinky.

Prečítajte si aj: Vyrobte si krásnu a praktickú debničku. Fotopostup krok za krokom!

Praskliny a olupujúca sa farba

Ak ste si všimli na novom nátere malú prasklinku, neignorujte ju, pretože sa to môže časom zhoršiť a farba sa bude olupovať. Spôsobuje ju nesprávne pripravený podklad a nanášanie na olejové či latexové farby.

Prečítajte si aj: Chystáte sa na svadbu? Tieto dary sa hodia do každej domácnosti, inšpirujte sa

Benjamin Moore, odborník na maliarske farby, radí miesto poriadne vydrhnúť drôtenou kefou, a potom opätovne aplikovať nový náter. Čím skôr, tým lepšie. Farba nebude mať farebnú odchýlku.

 

Tenká vrstva farby

Je to častý problém domácich maliarov. Nejde len o tenkú vrstvu, ale aj o nerovnomernú vrstvu farby, preto je dôležité ubezpečiť sa, že váš valček alebo kefa sú všade rovnomerne nasiaknuté farbou. Inak hrozí, že budete mať pri nátere hneď od začiatku rozdielne farebné odtiene. Toto hrozí hlavne pri tmavších a sýtych farbách.

Prečítajte si aj: Najmäkšia deka na svete! Vyrobte si ju sami s naším fotopostupom

Nesprávna technika opravy

Ak ste prišli na to, že je niečo zle, netreba hneď panikáriť. Stačí zobrať vlhkú špongiu a farbu ňou jemne zmyť. Následne priestor necháte vyschnúť a môžete natrieť novú vrstvu farby. Takýto spôsob je ideálny tam, kde sa vám možno práve nevydarilo krytie, ostala nepekná ryha alebo, nebodaj, kúsok vlasu zo štetca.

Prečítajte si aj: Máte pocit, že vášmu interiéru niečo chýba? Siahnite po tomto modernom osvetlení

Problémy s palubovkou

Farba drevenej podlahy je špecifikom. Podlahy nie sú ako steny. V ich prípade je dôležité počkať na správny čas použitia. Natieranie podláh je doslova alchýmia, a preto maliar Michael Nungesser radí počkať 30 - 60 dní, kým začnete natreté podlahy používať. Toto je čas, ktorý je vhodné dodržať, aby ste sa neunáhlili a prácu nerobili zbytočne.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, aké rôzne tapety a farebné steny môžete vo svojom byte použiť.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia