Obkladačky 2018: Trendy prinášajú nové tvary aj vzory

Staviame | 30.11.2017

Ponuka je pestrá, no trendy ukazujú jasne: pozreli sme sa na obklady a dlažby, o ktoré je vo svete najväčší záujem..

Kým na Slovensku si malé obdĺžnikové obkladačky ešte len hľadajú svoje miesto, zdá sa, že svet (rozumej ten západný) sa ich už zjavne presýtil. Obkladačky typu „metro" sú vraj za zenitom, sú voľbou istoty a tak trochu nudy. (Mimochodom, názov „metro" si tento typ obkladov vyslúžil preto, že sa historicky používali práve v staniciach podzemky v rôznych svetových mestách). Čo sa teda bude nosiť na stenách na budúci rok?

Pozrite sa: Senzačné dlažby, ktoré vyzerajú rovnako útulne ako koberec

Terazzo v kuchyni aj kúpeľni
Terazzo sa kedysi používalo v slovenských domácnostiach hlavne na podlahe, no po novom sa - samozrejme, zo sofistikovaných zmesí - dostáva aj na kuchynské dosky, obklady za linkou alebo na steny kúpeľní.Rôzne farby, rozličná zrnitosť - naozaj je z čoho vyberať.

Inšpirujte sa: Nezvyčajné tvary a vzory obkladačiek a dlaždíc: V kurze je byť iný!

Marocká keramika

Obklady z pálenej hliny - terra-cotta - nemusia byť len v teplých zemitých farbách, aké poznáme z kvetináčov. Práve naopak. Možno je to tým, že stále viac ľudí cestuje do exotických krajín. Obklady a dlaždice z pálenej hliny s pestrým glazovaním (zelige) sú typické najmä pre arabskú kultúru, ktorá je známa nádhernými mozaikovými vzormi. A nielen vzory, ale aj samotný materiál oslovuje čoraz viac Európanov.


Prečítajte si: Poznáte rozdiel medzi obkladovými lištami a listelami?

Vzorovaný betón
Rok 2017 patril okrem iného betónu. Rôzne odtiene sivej - a dlaždice s imitáciou betónu - sú už druhý rok v kurze. Novinkou, ktorá ide dobre na odbyt, sú naozajstné betónové dlaždice s farebnou geometrickou úpravou. Retro vzhľad dlaždíc á la 60. alebo 70. roky je ozajstný hit!


Okrúhla mozaika

V podstate nejde o úplnú novinku. Okrúhle mozaiky veľkosti mince sú na trhu už zopár rokov. No s rozširujúcou sa ponukou od mnohých výrobcov klesá ich cena - a tak ich popularita stúpa. Ak nie ste fanúšikmi pravých uhlov, toto by mohla byť voľba, ktorá vás bude tešiť veľa rokov.

V galérii pod článkom nájdete kopec inšpirácií na trendové farby, tvary aj formy obkladania obkladačiek a dlaždíc.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia