Toto vás dostane: Televízor, ktorý zmizne v podlahe

Staviame | 02.01.2018

Televízna obrazovka je bežnou súčasťou našich domovov. Najčastejšie kraľuje v obývačke, ale už sa udomácnila i v spálni, kuchyni a kúpeľni. Nájdete ju aj pod podlahou

Televízor je modernou modlou, ktorej mnohí doslova podľahli a „beží" od skorého rána do noci. Ak patríte k ľuďom, ktorí trávenie voľného času radi berú do vlastných rúk a neschvaľujú vysedávanie pred televízorom, určite vás zaujme náš tip - TV ukrytý v podlahe.

Je tam a predsa nie je
Televízor je v interiéri často dekoráciou, ktorá sa vyníma zavesená na stene alebo tróni na viditeľnom mieste na televíznom stolíku. Ak však nechcete, aby bol na očiach, môžete ho schovať za dvierka skrinky v nábytkovej zostave. Ešte lepší nápad je ukryť ho pod podlahu. Tak nenaruší čistý vzhľad interiéru a zjaví sa len s vaším súhlasom.

Pozrite si aj: Krb v byte nie je len sen - Môžete ho mať dokonca aj v paneláku!

Poď von!
Výťahový mechanizmus sa postará o to, aby sa obrazovka zjavila doslova znenazdania. A rovnako rýchlo zmizne. Výkonný mechanizmus vysunie televízor do správnej výšky už za 25 sekúnd. Ovládať ho môžete klasickými tlačidlami, diaľkovým ovládačom aj prostredníctvom aplikácií „chytrej domácnosti". Televízor stačí inštalovať na montážnu dosku a teleskopické stĺpy sa postarajú o jeho vysunutie nad úroveň podlahy. Zariadenie má veľmi tichý chod, takže vaše očakávanie príjemného televízneho zážitku neruší nepríjemný hluk.


Výťah v skrini

Televízny výťah pod podlahu vyžaduje dostatočný priestor, najlepšou možnosťou je inštalovať ho na prízemí domu so suterénom. Nie je to však podmienkou. Výťahový mechanizmus môžete inštalovať do nábytkovej skrine. Jej účel na prvý pohľad neprezradí nič.
O to väčšie bude prekvapenie, keď sa objaví televízor. Výhodou skrinkového riešenia je zároveň umiestnenie DVD prehrávača a diskov.

Vidiecka romantika na počkanie: Namontovať falošné drevené rámy nie je ťažké!

Nenápadný spoločník
Výťahový televízor uvoľní priestor, ktorý by zabral televízny stolík. Môžete si vybrať miesto, kde ho osadíte, dôležité je zabezpečiť prívod elektriny. Zasunutý televízor môže ostať úplne neviditeľný, keď na prekrytie celej „šachty" a vrchnej časti televízora použijete rovnakú podlahovú krytinu. Zaujímavou možnosťou je spomínanú časť podlahy nahradiť sklom...


Bez údržby

Príjemnou správou je, že celý televízny mechanizmus funguje spoľahlivo a nevyžaduje údržbu. Výrobca na všetky jeho časti poskytuje až desaťročnú garanciu. Vzhľad jednotlivých výťahov sa mierne líši, čo závisí od toho, na aký veľký televízor sú určené.
Vybrať si môžete spomedzi modelov pre televízory s najmenšou obrazovkou až po uhlopriečku 190 cm s váhou 100 kg. K výťahu si môžete dokúpiť príslušenstvo, ktoré zahŕňa napríklad prídavné police alebo doplnkový stredový reproduktor.

Prečítajte si: Neviditeľné elektrické zásuvky sú - v podlahe

Dokonca aj zo stropu
V prípade, že chcete ušetriť miesto na podlahe alebo si dopriať kinosálový zážitok, môžete celý mechanizmus inštalovať do stropného podhľadu. Funguje ešte rýchlejšie - obrazovka sa objaví v miestnosti už za 16 sekúnd. Ide o úplne čisté riešenie, lebo všetky káble sú aj s mechanizmom ukryté v útrobách stropného podhľadu.

Autor: Radomír
Zdroj foto: TV LiftFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia