Praktické finty na zväčšenie izby – bez búrania!

Staviame | 14.02.2018

Bez búrania, bez kúpy nového bytu, bez rezania do panelu. Iba opticky, esteticky a veľmi šikovne vás naučíme, ako si spraviť malý priestor zdanlivo väčším tak, aby ste sa v ňom cítili stále útulne, ale o niečo viac priestrannejšie ako doteraz.

Zrkadielko, zrkadielko
Je kľúčom nielen k tomu, aby ste sa videli sami, ale aby ste videli aj izbu väčšou ako je. No na toto čarovanie so zrkadlom je potrebné ho správne umiestniť. Pretože len vtedy bude mať ten správny účinok. Zásada je zavesiť zrkadlo na protiľahlú stenu oproti oknu. To automaticky odrazí svetelné vlnenie a vnesie do miestnosti viac svetla. Dokonca spraví krajšou aj izbu s menšími oknami, ako by si zaslúžila.


Inšpirujte sa: Krásne okrúhle zrkadlá nielen zväčšia, ale aj rozveselia domácnosť!

Prechodová podlaha
Zabudnite na prahy. To už nie je ani veľmi moderné a navyše ak chcete pracovať s optikou, budú nelichotivou prekážkou. Preto stavte na prechodové plochy v byte. To znamená, že napríklad plávajúcu podlahu alebo parkety dáte na celú plochu bytu. Alebo aspoň medzi chodbu a tú izbu, ktorá sa javí ako najmenšia. Žiadny prechod na podlahe a hneď to bude iný rozmer.


Pozrite si aj: Na čo sú doma dobré zrkadlá?

Priesvitný nábytok
Sklo je výborný pomocník, ktorý nepreťaží izbu. Môžete voliť napríklad sklenený stolík, alebo poličky. Ale napríklad aj perforované kreslá, alebo skrinky ktoré nie sú plné, ale otvorené a postavené na nožičkách. Čím viac umožníte prúdiť vzduchu, tým viac sa izba bude zdať voľnejšou.


Prečítajte si: Šesť rád pre malé byty - takto z nich vyťažíte čo najviac!

Pracujte s tmavou
Mnoho ľudí si myslí, že tmavé farby z malých priestorov musia nutne odísť. Ale nie je to tak. Ak vytvoríte kvalitný kontrast, bude to len dobré. Tmavá ostro kombinujte s bielou. Vďaka kontrastu sa iba stane zaujímavo zväčšenou. Uvidíte sami. Samozrejme musí dominovať prechod do svetlých tónov a tmavej nesmie byť veľa.

Páči sa vám tento interiér? Pozrite si celý byt!

Stavte na jeden farebné odtieň

Bude to trochu netradičné, ale veľmi funkčné. Ak máte miestnosť skutočne s minimom svetla, okien a priestoru, tak ju vymaľujte na bielo. Celú. Bez otázok a kompromisov. Po vstupe do nej budete mať pocit, že ide o nič nekončiace územie. Pomôcť môže ak spravíte steny zároveň funkčné. Nebudú sálať tak bielou farbou a dokážete na ne povešať množstvo dôležitých doplnkov, ktoré nemusíte mať potom kdesi len tak po okolí.

Pozrite si viac nápadov na opticky zväčšené interiéry v galérii pod článkom.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia