5 spôsobov, ako využiť betón – v interiéri sa náramne zíde!

Staviame | 20.07.2018

Betón nie je len spoľahlivý stavebný materiál, ale fantasticky vyzerá aj z dekoračného hľadiska. Pozrite sa, ako vyzerá na podlahách, pracovných doskách alebo kozuboch.

1. Kuchynská doska
Betón spravidla vnímame ako drsný materiál na hrubej stavbe, no v hladkej úprave dokáže oslniť. Je dostatočne nenápadný, aby nechal vyniknúť drevo alebo kovové doplnky, nehovoriac o farebných prvkoch. Navyše, ak sa od začiatku nesúri jeho zrenie a jednotlivé kroky povrchovej úpravy, je ľahký na údržbu - a to po celé roky.


Inšpirujte sa: Byt so stenami z odhalenej tehly a hrubého betónu - nasťahovali by ste sa?

2. Podlaha
Betónová podlaha j odolná voči poškodeniu, nenasiakavá, ľahko sa udržiava a nedominuje v miestnosti. Pomocou betónovej podlahy sa dá v celej domácnosti dosiahnuť dojem vzdušnosti, eliminovať prahy a dajú sa ním vyformovať aj zložitejšie detaily, ako napríklad schodíky, výklenky alebo zaoblenia.


Pozrite si aj: Kuchyňa s betónovou podlahou - prekvapí vás, ako dobre môže vyzerať!

3. Kozubové rímsy
Kameň alebo tehla sú na vytvorenie kozubu ideálne, no je ťažšie zbaviť ich chalupárskeho nádychu. Betón je skvelý nielen v ultra moderných interiéroch. Tým, že sa dá dobre tvarovať, môže sa kozub stať zaujímavým architektonickým prvkom interiéru.

Nevynechajte: Pruhovaný dom - majitelia na fasáde naschvál nechali rôznofarebný betón. Tomu sa povie experiment!

4. Mokré plochy
V kúpeľni je betón na nezaplatenie, ak nie ste fanúšikmi keramických obkladačiek. Zvlášť sa hodí pre tých, ktorým nevyhovuje geometrická pravidelnosť a ostré zvukové odrazy, ktoré keramika v kúpeľni vyvolávajú. Absencia vzorovania, ktoré vytvorí škárovka, môže aj v malej kúpeľni alebo sprche vyvolať dojem väčšieho priestoru.


Pozrite si: Betónové interiéry zaujmú nevtieravou eledanciou a jednoduchým pokojom

5. Stolčeky a taburetky
Nízke kávové stolíky či dokonca veľké dosky na stoloch záhradného sedenia sa zídu všade tam, kde je treba navodiť dojem stability. Okrem toho, pracovať s betónom tvorivo nie je také ťažké, ako sa môže zdať. Ak by ste si chceli vyskúšať menšie kreatívne „projekty" z betónu - pozrite sa, čo všetko zvládnete za krátky čas.Alebo si z neho skúste vyliať svoj prvý betónový stolček do záhrady.

Inšpirujte sa vydarenými príkladmi použitia betónu - v galérii pod článkom!

Autor: Nonka
Zdroj foto: Houzz

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia