TÁTO vec môže za to, že sú vaše krásne obkladačky po nalepení úplne otrasné: V čom robíte chybu?

Staviame | 04.03.2019

Poznáte to. Vyberiete si skutočne krásne obkladačky, pripevníte ich do kúpeľne či do kuchyne, ale... niečo vám na nich nesedí. Jednoducho, nevyzerajú ani zďaleka tak dobre, ako keď ste si ich kupovali. Čo sa zmenilo?

Koľko času ste strávili výberom tých správnych obkladačiek či podlahy? Áno, zvážiť treba tvar, veľkosť, vlastnosti i vybrať správne farebné kombinácie, aby interiér vo výsledku vyzeral tip-top. Na jeden bod však väčšina ľudí zabúda - a to je výber škárovacej hmoty. A pritom je to práve ona, ktorá prinesie ten správny finálny výzor pre vaše kachličky i podlahy.

Prečítajte si aj: Pozrite sa, ako býva kráľovná legendárnych pop songov!

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že škáry sú len detailom, malým, nepodstatných bodom, ktorý je potrebné vybaviť až niekedy na záver. Opak je však pravdou. Výber a farba škárovacej hmoty môže zásadne ovplyvniť nielen kvalitu celej podlahy či stien, ale zároveň výrazne zmeniť jej výzor.

 

Čudujete sa?

Iste, mnoho ľudí má stále pocit, že ak majú na výber z dvoch či z troch odtieňov škárovacej hmoty, veľmi to v ich interiéroch nezaváži. Avšak s nástupom moderných materiálov, napríklad epoxových škárovacích hmôt môžete vyberať doslova z tuctov odtieňov. A to sa už oplatí zobrať do úvahy pri plánovaní farebných kombinácií!

Prečítajte si aj: Za toto vás budú deti milovať: Zariaďte im detskú izbu, akoby boli v čarovnom lese

Čo je to za novinku?

Epoxové hmoty zažívajú svoje slávne časy nielen pri škárovačkách. Ide totiž o materiál, ktorý má vynikajúce vlastnosti, ktoré oceníte na mnohých frontoch. V prípade škárovacích hmôt napríklad jej univerzálnosť.

Prečítajte si aj: Dom v kopci je romantika, ALE vieme, o koľko bude drahší kvôli svahovitému pozemku

V miestnostiach akými sú kúpeľňa, toaleta či kuchyňa je dôležitá vodeodolnosť i nulová nasiakavosť. S tekutinami sa do hmoty nedostanú ani nečistoty, takže časom nezašedne.

 

Medzi jej prednosti patrí aj to, že baktériám či plesniam sa na jej povrchu nedarí, jej použitím teda získate hygienicky nezávadné povrchy. Tiež dobre odoláva chemikáliám, ale aj mastnote, s ktorou v kuchyni bojuje nejedna gazdinka.

Prečítajte si aj: Pite tento nápoj a vyhnete sa depresiám: Chráni mozog a udržiava vás v strehu

A čo aplikácia?

Je vcelku jednoduchá, zvládne ju zručnejší domáci majster. Hmotu je potrebné zriediť v predpísanom pomere, aplikovať pomocou vhodnej gumovej stierky a následne povrchy vyčistiť. Hotovo! Môžete sa tešiť z nových a trvácnych škár.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII tými najkrajšími obkladačkami, aké ste kedy videli!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia