Odpadnete! Majstri na prácu s drevom prezradili triky: Ako to, že drevo odrežú VŽDY presne?

Staviame | 05.03.2019

Drevo je najzdravší materiál. Je veľmi kvalitné, prírodné a verte, že s týmito vychytávkami si prácu s drevom skutočne užijete!

Milujete prácu s drevom? Alebo si ešte len skúšate základné projekty, aby ste sa zdokonalili? Aj pri práci s drevom sa hodia vychytávky od skúsenejších majstrov. Ušetria vám nielen čas a kopu nervov, ale aj poriadnu kôpku peňazí. Neveríte?

Ostatní práve čítajú: Ak máte plné zuby klasickej dovolenky pri mori, bezpodmienečne musíte vyskúšať TOTO!

Stať sa majstrom trvá čas a my vás nebudeme presviedčať, že svoju lásku k drevu a k projektom z neho netreba postupne pestovať a rozvíjať. Niektoré práce okolo dreva si však môžete uľahčiť hneď teraz, tieto triky totiž fungujú každému.

 

Drsná realita

Poznáte to? Potrebujete ošmirgľovať nejaký povrch a šmirgľový pás je už po krátkej chvíľke zanesený? Nevadí. V tomto prípade nie je ešte brúsny materiál opotrebovaný, preto je podstatné ho len očistiť.

Ostatní práve čítajú: Prichádzajú prekvapivé zmeny: Aké budú kúpeľne v roku 2019?

Môžete siahnuť po netradičnej pomôcke, chce to totiž gumu. A nie hocijakú, chyťte do ruky gumený puk a pustite brúsku na nízke otáčky.

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňa s WC: Kedy ich spojiť a kedy radšej rozdeliť?

Ako rezať skutočne presne?

Odpoveďou je vodiaca lišta. Využijete ju pri viacerých činnostiach, napríklad aj pri ručnom rezaní či už s pílkou, alebo s rezným kotúčom. Vyrobiť si ju môžete aj sami, postačí vám spojiť dve lišty do tvaru T, na spojenie použite lepidlo alebo klince a nezabudnite pomocou uholníka skontrolovať, či sú na seba skutočne kolmé.

 

Následne je potrebné skrátiť pravú stranu, tá určuje líniu rezu a zarovnať svoju vodiacu lištu podľa mierky pre daný rezný nástroj, ktorý práve používate.

Ostatní práve čítajú: Drobné obkladačky v kúpeľni: Povýšia ju na elegantný wellness

Už žiadne škody

Všimli ste si, že keď zarovnávate povrchy alebo skracujete kolíky rezom v ťahu, dôjde často k poškriabaniu či k poškodeniu povrchu? Už sa vám to nemusí stávať, ak budete povrch chrániť pevným perforovaným materiálom, ktorý navlečiete na odstraňovaný kolík. Siahnite hoci aj po starom „šmirgel" papieri, vytvorí dokonalú ochranu.

Ostatní práve čítajú: Najhorúcejšia kúpeľňová vychytávka znie: Sprcha a práčka v jednom! Pozrite si ju

Trik na lepidlo

Už ste niekedy lepili hlbokú prasklinu v dreve? Aplikácia lepidla do takto úzkeho, ale hlbokého priestoru nie je žiadna hračka. Disperzné lepidlá majú neraz konzistenciu, pri ktorej budete potrebovať extra dávku trpezlivosti.

 

Namiesto toho, aby ste do škáry vkladali nejaký nosič ako drevenú špajľu, použite šikovným spôsobom vysávač a jednoduchý fyzikálny jav. Podlepte z jednej strany prasklinu lepiacou páskou. Následne naneste lepidlo a pomocou vysávača nasajte pásku jemne odspodu.

Ostatní práve čítajú: Zariaďte si kúpeľňu podľa toho, aké ste znamenie! Ktorá sa k vám skutočne hodí?

Pomocou podtlaku takto dostanete lepidlo na celú lepenú plochu, ani kvapka sa však nedostane do vysávača.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia