Moderný muž: Bez čoho sa v interiéri nezaobíde?

Tipy a triky | 29.09.2015

Nezáleží na tom, či zariaďujeme staromládenecký bytík, alebo spoločnú domácnosť. Muž potrebuje svoj intímny priestor, aby sa cítil ako doma. Mnoho vzťahových vecí sa dá vtesnať pod kompromisy, ale mužský svet v jednej domácnosti pod ne určite nepatrí. Musíte rátať s tým, že niektoré veci jednoducho patria k mužovi a bez nich mu byt nikdy nebude vlastný.

Herný priestor
Treba si naň zvyknúť. Muži potrebujú svoje videohry, technické novinky aj robotické hračky. Preto čoraz viac tvorcov týmto elektrickým hračkám pre dospelých dáva aj kvalitné dizajnové prevedenie, aby zapadli do interiéru čo možno menej nápadne. Prípadne svietili ako skutočné ozdoby bývania a tak uspokojili aj predstavy žien o zariadení obývačky.

Vychytávky a príbehy
Ženskému oku tiež polahodia umelecké diela, ale muži potrebujú s umením domov dotiahnuť aj istú pridanú hodnotu. Ňou je možnosť chváliť sa vecou pred každou návštevou. Muži sú tak omnoho náchylnejší investovať aj do predražených kúskov, ktoré jednoducho majú čo povedať. Sila slávnych dizajnérov, nábytok z dreva indických lodí, nádobka, ktorú vyvaľkali z hliny kmene v amazonskom pralese. Áno, aj s takýmito kúskami musíte počítať v byte s mužom.

Zbierka pohárov
Pohár je pre muža často trofejou za športové výkony. Aj tí, čo však fandia športu len doma z kresla na poháre nedajú dopustiť. Krásny, pivný, na alkohol, víno, alebo dekoračný je pre muža akousi vázou, ktorá musí byť v každom byte, kde žije správny chlap.

Športové potreby
Každý ich chce a hoci často neskôr rotoped slúži ako trochu drahý stojan na oblečenie, je súčasťou bytu, kde muž trávi svoj voľný čas. Činky, hrazda, prípadne multifunkčné cvičiace nástroje. Muži v interiéri ak aj necvičia, chcú mať aspoň pocit, že k tomu už majú blízko.

Nástenka inšpirácií
Môžete tomu hovoriť nástenka snov, alebo priestor snílka. Na písacom stole v rámiku, v obývačke na stene, alebo miesto obrazu aj kdesi v chodbe. Mužov inšpirujú krásne autá, ženy, akty, krajiny. Preto je viac ako isté, že vždy bude chcieť niečo z tejto zbierky zakomponovať do bytu. Muži potrebujú výzvy, a preto sa radi obklopujú vizuálnymi podnetmi, ktoré im pomôžu ráno vstať z postele a začať si ho naplno užívať. Alebo sa aspoň pokochať peknými tvarmi ženy vyobrazenej na umeleckom akte.

Čo potrebuje moderná žena? Nahliadnite do jej príbytku

Interiérom s vyhraneným vkusom sa môžu pochváliť aj jachty

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia