DIY do pohody: Vytvorte si páčivé doplnky

Tipy a triky | 23.01.2016

Voľné dni prajú činnostiam, na ktoré vám nevzniká počas hektického týždňa dostatočný priestor. Za jeden víkend nestihnete síce vymaľovať všetky miestnosti, ale viete sa zaslúžiť o nový prvok. Urob si sám projekty vás privedú na iné myšlienky a aktivujú vašu kreativitu. Kurz šitý pre vás


Spontánnosť praje odvahe a originálnym výtvorom. Pustite sa do projektu, pre ktorý máte predpoklady, alebo sa otvorte nepoznaným znalostiam. Na internete nájdete cenovo dostupné kurzy, ktoré vedú jednotlivci s cieľom naučiť vás štrikovať, pracovať s hrnčiarskym kruhom, vyrobiť si batikové tričko atď. Osvojte si techniky, ktoré vyhľadávali generácie pred vami.Budúcnosť ukáže
Pri hľadaní inšpirácie je najkrajšie to, že objavíte a zameriate sa na aktivity, ktoré ste možno predtým nechtiac prehliadali. Pri pláne naučiť sa upliesť si svoj šál, možno skončíte na hodinách venovaných ako si zorganizovať domácnosť. Nejednému účastníkovi sa prihodilo, že sa z nezáväznej voľnočasovej aktivity s odstupom času vykľul hlavný zdroj obživy.

 
V mene jedinečnosti
Nemusíte byť absolventom textilnej tvorby na VŠVU, aby ste si navrhli a ušili dekoratívny vankúš. Napojte sa na vlastný tok tvorivej energie, ak viete, že ňou určite disponujete, a skúste sa zdokonaľovať vo svojej tvorbe. Ak vaša produkcia nadchne vaše okolie, berte to ako signál, že ste sa ubrali vhodným smerom. Na jedinečné kúsky si potrpí každá domácnosť.

Patinovanie hrou
Patinovanie nábytku znie taktiež zaujímavo. Ak máte skúsenosť s novým nábytkom s dodatočne realizovanou patinou, zrejme viete, že ceny za jeden kus sa pohybujú v nemalých výškach. Na kurze si osvojíte postup a rôzne tipy z praxe. Nábytok po babičke nemusíte vyhodiť, keď ho viete atraktívne vizuálne zveľadiť. Na aký kurz by ste sa prihlásili vy?

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia