DIY: Návod, ako si vyrobiť praktické papierové boxy

Tipy a triky | 08.10.2018

Máme pre vás nápady, ako si vytvoriť šikovné organizéry na milión rôznych spôsobov. Poslúžia vám, potešia oko a ešte budete mať dobrý pocit, že ste vdýchli nový život už raz použitým veciam.

Tvorenie z papiera je nenáročné, a to nielen na vaše schopnosti, ale aj finančne. Väčšina z nás má v domácnosti mnoho papierových krabíc či škatuliek rôznych tvarov a veľkostí. Ak k tomu pridáme rolky z toaletného papiera, z kuchynských utierok či zápalkové krabičky, máte základný „stavebný" materiál pokope.

Ostatní práve čítajú: Najčastejšia chyba, ktorú robíte pri vytváraní ekozáhrad 

Čo si vytvoriť?

Možností máte tisíce! Môžete si vytvoriť stojan na poštu, účty či iné papiere na svojom pracovnom stole. Podľa druhu písomností môže ísť o menšiu krabičku, ktorú napríklad zavesíte ku vchodovým dverám, poslúži krásne na odkladanie dôležitej pošty. Perfektné sú aj stojany na všetky písacie a maľovacie pomôcky. Čo takto pospájať tucet roliek od toaletného papiera a šikovne roztriediť ceruzky, perá, fixy a štetce? Alebo si vytvorte malý box na bižutériu, alebo hoci aj na všetky káble, slúchadlá a nabíjačky.Ako na to?

Siahnite po tom, čo máte doma alebo pokojne investujte do projektu zopár euro. Pomocou lepiacej pištole vyčaríte rýchlo úplne profesionálny výrobok. Papierové krabice možno jednoducho oblepiť baliacim papierom (aj tým jednofarebným, na ktorý si otlačíte vlastné vzory), zdobiť môžete washi páskami alebo obtočíte jutovým špagátom.

Ostatní práve čítajú: Ktoré jesenné farby v domácnosti sú túto sezónu IN? 

Použiť sa tiež dá klasická bavlnená látka, nezabudnite ju dostatočne podlepiť. Vyčaríte tak zaujímavý košíček či dokonca domček pre bábiky, alebo truhlicu na poklady. Z papiera možno aj pliesť, existuje viacero techník. Pri experimentovaní s nimi využite staré noviny alebo časopisy, a ak nie ste zručná s lepidlom, vyskúšajte napríklad zošívačku.

Náš tip: Do šperkovnice si môžete nalepiť malé zrkadielko.

 

Plánovanie je dôležité

Než sa naplno pustíte do práce, skúste si svoj projekt nakresliť na papier a zistiť potrebné rozmery. Vytvorte z papiera stabilnú konštrukciu a v poslednom kroku začnite zdobiť. Ak budete správne merať a rozmery budú sedieť, bude váš výtvor pôsobiť profesionálnejšie.

Ale raz vidieť je lepšie, a preto si postup pozrite v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia