Kašlite na renováciu! Vymeňte týchto 6 vecí a váš domov bude vyzerať ako nový

Tipy a triky | 31.05.2019

Takúto renováciu domu zvládnete za jedno poobedie!

Chcete zmenu, ale nemáte v pláne stráviť celé leto pri prácach okolo domu? Presne pre vás sa hodia recepty, ako si oživiť bývanie bez toho, aby ste si museli ukrojiť z pohody letných dní viac ako jedno poobedie.

Prečítajte si aj: Interiér ušitý na mieru podľa znamení: Dnes skvelý organizátor Býk

Nová farba dverí

Dvere extréme rýchlo a dobre oživia váš domov. Zmeňte im farbu a budete chodiť akoby do nového domova. Takto môžete však oživiť nielen vchodové dvere, ale napríklad aj tie medzi miestnosťami. Premaľovaniu dverí sa nevenuje veľká pozornosť, ale predstavujú relatívne veľkú plochu, ktorá dokáže veľmi zásadne zmeniť vyžarovanie priestoru.

 

Vymeňte tmely

Okolo vane, umývadla, v kuchyni, skrátka raz za čas je potrebné odstrániť staré špáry a silikónové tesnenia a nahradiť ich novými. Toto je vec, ktorá síce nie je príliš nápadná, ale ak ju urobíte, zrazu si po vstupe do kúpeľne všimnete, akoby sa rozjasnilo. Táto časť rekonštrukcie totiž patrí do kategórie malých zmien, ktoré dokážu zmierniť pocit, že sú veci okolo vás už staré a vyblednuté.

Prečítajte si aj: Predsieň neslúži len na odkladanie kabátov: Takto z nej urobíte raj

Vymeňte niektoré veci

Doslova kus za kus. Prestaňte lepiť starú stoličku, nesnažte sa zachraňovať tepovaním desaťročnú sedačku. Jednoducho, niekedy je čas, aby ste staré veci poslali na smetisko dejín a nahradili ich modernejšími, krajšími, živšími, takými, ktoré nielenže budú slúžiť, ale vtiahnu k vám domov namiesto stariny nové trendy.

Prečítajte si aj: Wau: Tieto návrhy architektov sú šialené! Chceli by ste ich vo svojom meste?

Oživte skrine

Sú často problematickým bodom interiéru najmä v tých častiach, kde na ich plochy dopadá slnko. Farby vyblednú, stratia jas aj atraktivitu. No a to je priestor na to, aby ste na skrine nalepili tapety. Samolepiace vyzerajú dokonale. Takto si môžete skrine nielen oživiť, ale doslova akoby ste doniesli domov nový nábytok.

 

Nálepky a tapety

Perfektne oživia stenu. Môžete si zvoliť nálepky vo forme obrazcov, rôznych geometrických či abstraktných motívov, trendy sú aj myšlienky slávnych, či citáty plné motivácie, ktoré vás nakopnú pred odchodom do práce. Úplne zmenia charakter priestoru a nalepiť ich netrvá viac ako pár hodín aj s presným vymeraním.

Prečítajte si aj: TIETO domy vám vyliečia psychiku a ušetria elektrickú energiu, konečne...

Zamerajte sa na okno

Aj o plastové okná, tak ako aj drevené či hliníkové sa treba starať. Doprajte im údržbu v podobe umytia, namazania, nastavenia a ak chcete zmenu radikálnejšiu, vymeňte závesy, inovujte záclony. Keďže okno je veľmi dôležitou súčasťou bývania, aj zmeny okolo neho sa veľmi rýchlo pozitívne odrazia v interiéri.

A aby ste mali inšpirácií ešte viac, prezrite si našu GALÉRIU. Sú tam interiéry, ktoré vám vezmú dych!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia