Domácnosť ako lusk: Toto sú najlepšie triky našich starých mám

Tipy a triky | 13.06.2019

Čo dokáže mikrovlnka, fén alebo žehlička? Budete oči otvárať!

Používate denne rôzne spotrebiče? Občas sa hodia aj na iné činnosti, než na ktoré ich zvykneme používať. Tieto šikovné triky vám ušetria čas a možno úplne zachránia beznádejnú situáciu.

Ostatní práve čítajú: Je pre vás lepšia sprcha alebo vaňa? Poznáme odpoveď!

Čo ak nemáte sušičku bielizne alebo nie je čas ju zapínať na dlhý program? A ako vyžehliť golier na košeli bez žehličky? Ako šikovne vydezinfikovať hubku? Tieto triky sa hodia na hektické dni alebo hoci aj na dovolenku!

 

Čo všetko pre vás môže urobiť sušič na vlasy?

Pomôže napríklad pri sušení ponožiek alebo pri dosušení iného kusu bielizne. Stáva sa to predsa každému. Zabudnete preložiť bielizeň do sušičky alebo jednoducho nestihla uschnúť na sušiaku a zrazu je problém na svete.

Ostatní práve čítajú: Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

Košeľu či tričko, ktoré potrebujete dosušiť, zaveste na vešiak a teplým vzduchom vysušte potrebné časti. Prúd vzduchu smerujte dovnútra, avšak pozor, držte fén tak, aby ste nezakrývali zadný otvor, tade totiž prístroj nasáva vzduch - ak otvor zakryjete, prehreje sa.

Ostatní práve čítajú: Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Náš tip: Hrubé časti na džínsoch či na podobnom oblečení, ktoré ostávajú vlhké najdlhšie, dosušte radšej pomocou žehličky bez zapnutého naparovania. Jemne prežehľujte, nedržte žehličku na jednom mieste, mohli by ste látku spáliť.

 

A čo rýchly tip so žehličkou na vlasy?

Skontrolujte, či je plocha žehličky skutočne čistá - s jej pomocou môžete „vyžehliť" goliere na košeliach alebo sklady na oblečení, najmä ak ste na cestách a oblečenie sa vám v kufri či v taške pokrčilo.

Ostatní práve čítajú: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Ako ušetriť peniaze pri žehlení

Najviac elektrickej energie spotrebuje vaša žehlička výrobou pary. Aj keď je naparovanie pri žehlení dobrou pomôckou, výrazne pokrčené tkaniny nastriekajte radšej pomocou rozprašovača. Žehlenie bude nielen jednoduchšie, ale aj rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie.

Ostatní práve čítajú: Zabudnite na obkladačky v kúpeľni: Dajte si tam TOTO (vlhkosť vôbec neprekáža)

Mikrovlnka dokáže byť poriadnym záchrancom. Pomôže aj pri upratovaní domácnosti či pri urýchlení varenia. Tušili ste, že v mikrovlnke môžete v priebehu pár minút vydezinfikovať hubky a menšie utierky? Celý proces je až smiešne jednoduchý. Namočte hubku do vody a vložte na jednu minútu do mikrovlnky.

 

Pomôže aj s lúpaním cesnaku či rajčín

Vložte hlavičku cesnaku do mikrovlnky a zapnite ju na 15 sekúnd. Po tomto sa bude lúpať takmer sám. Rovnaký postup môžete aplikovať aj na rajčiny alebo iné plody, ktoré chcete ošúpať. Keďže sú väčšie ako cesnak, ohrievajte ich pol minúty, pred ošúpaním ich nechajte približne 120 sekúnd odležať.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia