Zistite, ako okenné siete s protipeľovou sieťovinou znižujú množstvo alergénov v domácnosti

Tipy a triky | 24.07.2019

Blížiaca sa peľová sezóna dokáže alergikom poriadne znepríjemniť pobyt vonku aj v interiéroch, kam peľové alergény pri vetraní ľahko preniknú.


Nasleduje pálenie očí, nikdy nekončiaca vodnatá nádcha alebo záchvaty kašľa. Namiesto nekonečného užívania liekov odporúčajú odborníci radšej minimalizovať kontakt s daným alergénom.

Vyhnite sa alergickým reakciám u vás doma

Vonku je takmer nemožné vyhnúť sa peľovým alergénom. V interiéroch však môžu alergici zmierniť svoje ťažkosti inštaláciou sietí do okien, aby si aspoň počas pobytu doma dýchacia sústava odpočinula.

Špeciálne okenné siete pre alergikov sa skladajú z protipeľovej sieťoviny, ktorá zabraňuje prieniku peľových častíc. Sieť však zároveň neobmedzuje prísun čerstvého vzduchu a nenarúša výhľad z okna do okolia. Alergici vďaka tomu nemusia počas peľovej sezóny žiť za zatvorenými oknami.

Siete od špičky na trhu

Protipeľové siete značky Minirol inštaluje výrobca do všetkých typov budov, rovnako ako klasické siete proti hmyzu. Široká ponuka sa však neobmedzuje iba na okenné siete. Pod značkou Minirol nájdete aj siete proti hmyzu do dverí s úpravou zabraňujúcou preniku peľov. Sieťovina používaná na pevné, posuvné a rolovacie siete je vyrobená zo skleného vlákna s povrchovou PVC vrstvou. Sieťovina vďaka svoju zloženiu odoláva teplotným výkyvom a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

 

Siete spoľahlivo zabránia vniknutiu hmyzu

Napriek všetkým vylepšeniam, ktoré výrobcovia ponúkajú, zostáva výsadou okenných a dverových sietí predovšetkým ochrana pred lezúcim a lietajúcim hmyzom. Siete proti hmyzu do okien nie sú jediným preventívnym opatrením k ochrane domácnosti.

Rozhodne do nich ale nemusíte opakovane investovať nákupom náplní odpudzujúcich hmyz od otvoreného okna. Všetky ostatné spôsoby ochrany vlastne účinkujú až vo chvíli, keď je hmyz už vo vnútri domácnosti. Preto sú siete proti hmyzu pre užívateľov jasnou voľbou.


V prípade záujmu o okenné siete s protipeľovou ochranou kontaktujte firmu Minirol a vyžiadajte si cenovú ponuku zdarma.

Platená reklama

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia