3 praktické vychytávky ako mať v predsieni VŽDY upratané topánky

Tipy a triky | 01.08.2019

Ach, tie topánky! Nejedna gazdinka si povzdychne, keď niekoľký raz do týždňa musí odkladať či upratovať kopy topánok. Ako teda zvládnuť topánky bežnej rodiny v akom-takom poriadku, aby ste sa o ne neustále nepotkýnali vo svojej predsieni?

Dôvody prečo vás rozhádzané topánky privádzajú do stresu, sú v zásade dva. Neporiadnosť členov vašej domácnosti a zlá organizácia odkladania obuvi. S tým prvým problémom, teda s neporiadnosťou si budete musieť poradiť sami, neraz však plynie práve z druhého dôvodu, a tým je zlá organizácia. Ak totiž nemáte po ruke miesto, kam obuv zmysluplne a jednoducho uložiť, s najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec znova skončí len tak rozhádzaná niekde na podlahe.

Prečítajte si aj: Kam s vecami, keď máte malú predsieň? Využite tieto zákutia!

Nie sú topánky ako topánky

Možno vás prekvapíme, ale nie všetky druhy topánok možno odkladať rovnakým spôsobom. Nie, nenarážame na vaše drahé značkové lodičky, ktoré chránite ako oko v hlave. Je totiž rozdiel, ak skladujete veľké mužské topánky k obleku, malé detské tenisky, papučky alebo vaše obľúbené letné šľapky. Práve rôznorodosť tvarov a rozmerov topánok spôsobuje najväčší problém pri ich skladovaní.

 

Náš tip: Skladujte a odkladajte rôzne typy obuvi rozlične. Malú detskú obuv pokojne odložte do jednej krabice, vyrastenú veľkosť topánok hneď odkladajte bokom. Vložiť topánky do krabice alebo boxu zvládajú už aj tí najmenší, navyše, takto môžete mať hŕbu topánok uloženú mimo zvedavý pohľad návštevníkov domácnosti.

Prečítajte si aj: Túžite mať strom v obývačke?

Najčastejšie nosenú obuv - v danej sezóne - majte po ruke. Je jedno, či si vyberiete na odkladanie podložku, alebo otvorené poličky na topánky, obuv, ktorú nosíte (prakticky) denne, majte po ruke. Práve vďaka tejto frekvencii ju potrebujete mať nielen na blízku, ale hlavne ju po vyzutí treba nechať vyvetrať, prípadne vyschnúť. Nábytok alebo poličky na topánky by preto mali umožňovať dobré vetranie okolo obuvi.

Prečítajte si aj: Vyrobte si sami čarovný nábytok podľa vlastnej fantázie!

Skriňa na topánky

Je praktickým kusom nábytku dokonca aj v jednočlennej domácnosti! Hlavne ak máte mnoho párov topánok. Odkladajte do nej topánky, ktoré nenosíte denne alebo do nej umiestnite mimosezónnu obuv.

 

Náš tip: Topánky skladujte na jednom mieste, aby ste o nich mali prehľad. Inak sa vám môže stať, že ich nebudete vedieť nájsť práve vtedy, keď sa najviac ponáhľate alebo naopak zabudnete, že už podobný pár máte, a tak si začiatkom sezóny kúpite zbytočne nový.

Prečítajte si aj: Štýlové sklenené police prevzdušnia priestor a pôsobia luxusne

Praktické vychytávky

Videli ste už šikovné stojany na topánky, ktoré vám udržia pár spolu, topánku nedeformujú, ale na polici šetria miesto? Áno, aj keď spočiatku predstavujú väčšiu investíciu, určite sa oplatia. Zatiaľ čo mimosezónnu obuv môžete mať odloženú v skrini či dokonca zazimovanú spolu s ostatným oblečením a s inými sezónnymi pomôckami, celoročnú obuv, spoločenskú obuv a všetky topánky, ktoré potrebujete mať neustále po ruke uložte práve týmto - miesto šetriacim spôsobom.

Pozrite si v GALÉRII, ako štýlovo môže vyzerať vaša predsieň. Ak máte chuť pobaviť sa, pustite si VIDEO z obľúbeného seriálu.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia