Vďaka týmto 6 vôňam budete mať v spálni len tie najsladšie sny

Tipy a triky | 14.08.2019

Toto sú vône pre pokojný spánok. Osviežte si nimi spálňu.

Nedarí sa vám zaspať? Máte nepokojný či prerušovaný spánok? Namiesto liekov môžete siahnuť aj po inom spôsobe ako uspokojiť cválajúcu myseľ a pričarovať si sladké sny na viečka. Aromaterapia je veľmi funkčný a rokmi overený spôsob, ako dobre zaspávať aj spať.

Pozrite si aj: Na útulné bývanie nepotrebujete peniaze, stačí nápad!

Použite správne vône

Vône na človeka účinkujú vždy. Je však rozdiel, či siahnete po vôňach, ktoré sú priemyselne vyrábané, ako sa používajú napríklad v štandardných vonných sviecach alebo v osviežovačoch vzduchu. Chémia na človeka pôsobí dosť negatívne, zato stopercentné neriedené silice sú skutočne ozdravujúce. Najvhodnejšie je použiť ich v ultrazvukových difuzéroch alebo len tak, nakvapkať na textilnú vreckovku. Vtedy z nich dostanete presne to, čo potrebuje.

 

Bergamot má silu uspávanky

Táto sladká a nádherná vôňa je dokonalá, ak si chcete príjemne pred spaním čítať, zrelaxovať, a potom pokojne zaspať. Jeho výhodou v spálni je aj to, že likviduje mikróby a prečisťuje vzduch. No pozor na predávkovanie. Stačí jedna až dve kvapky. Ak to preženiete, ľahko sa namiesto spánku dostaví bolesť hlavy.

Pozrite si aj: Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

Levanduľa je klasika

Patrí k najznámejším spánkovým terapeutom na prírodnej báze. Je účinná ako v prípade kvetu, tak aj v prípade silice. Ak chcete uvoľňujúci účinok ešte zosilniť, dajte si pár kvapiek do bezparfumovaného masážneho oleja a skúste s partnerom ľahkú vzájomnú masáž. Na to naozaj nepotrebujete školu maséra, aby ste jeden druhému uvoľnili svaly a premasírovali sa s pomocou levandule až k sladkým snom.

Pozrite si aj: 6 tipov pre eco-friendly domácnosť, ktoré zvládne aj malé dieťa

Harmanček upokojí nielen žalúdok

Určite nič nepokazíte, ak si dáte pred spaním šálok harmančekového čaju, ale jeho vlastnosti upokojiť myseľ a stať sa vaším priateľom pri zaspávaní, sa prenášajú aj do silice. Stačí len kvapka do difuzéru, či na vankúš a uvidíte, ako viete sladko zaspať, aj keď ste mali pocit, že s vaším spánkom nie je všetko s kostolným poriadkom.

 

Jazmín, ktorý nesklame

Patrí k najobľúbenejším éterickým olejom. Nie nadarmo. Stačí pár nadýchnutí a budete v siedmom nebi alebo aspoň v ríši snov. Vďaka tejto vôni zabudnete na všetky problémy. Je to olej ľudí, ktorí majú náročnú prácu a chcú dobre spávať.

Prečítajte si aj: Rohová či oválna sedačka? Vieme, ktorá vám doma zlepší vzťahy a podporí komunikáciu

Ylang-ylang nielen uspí, ale aj vzruší

Tak táto vôňa je absolútnym hitom spální, pretože uvoľňuje, navodzuje príjemnú atmosféru a pomáha zabudnúť na stres. Stačí jedna jediná kvapka do izby a budete sa cítiť lepšie. Tento olej má ešte jeden nenahraditeľný účinok. Je to chýrne afrodiziakum. A to znamená, že pred tým ako zaspíte, môžete mať skutočne výraznú chuť na milovanie. Tak prečo si ho nedopriať, a potom sladko nezaspať?

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako si vkusne zariadiť spálne. Ďalšie triky na zaspávanie nájdete vo VIDEU.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia