Pracujete z domu? Toto vám pomôže podávať lepší výkon!

Tipy a triky | 17.08.2019

Ponúk na prácu z domu je čoraz viac. Zrazu stojíte pred dilemou, ako si zariadiť pracovňu, ak nemáte to šťastie, že jej môžete vyhradiť samostatnú miestnosť.

Vhodná farba

K lepšiemu pracovnému výkonu vám pomôže aj správne zvolená farba. Ideálna je zelená, ktorá symbolizuje sviežosť, vitalitu, prináša harmóniu a podporuje sústredenosť. Jednoducho všetko, čo k práci potrebujete. Okrem zelených stien sa obklopte aj rastlinami, ktoré sa postarajú aj o svieži vzduch.

 

Prečítajte si aj: Pracovňa v spálni: Je to dobrý nápad?

Tiché miesto

Najčastejšie sa pracovný kútik stáva súčasťou obývačky, spálne alebo hosťovskej izby. Práve posledne dve spomenuté miestnosti bývajú tichšie a na prácu určite vhodnejšie. Ak pracujete najmä za počítačom, vystačíte si aj s menším pracovným stolíkom.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pracovňa v záhrade pre pôžitok z home office

Veselé prostredie

Jednou z výhod domácej pracovne je to, že si ju môžete zariadiť podľa seba. Zabudnite na sterilnosť bežných kancelárií a obklopte sa doplnkami, ktoré vám budú počas práce zlepšovať náladu. Na odkladanie kancelárskych potrieb použite napríklad keramickú šálku alebo misku v citrónovo-žltej farbe.

 

Nábytok na kolieskach

Oceníte ho, ak máte málo miesta. Skrinka s organizérom je priam nevyhnutnosťou. Vďaka nej budete mať všetko potrebné po ruke. Navyše po práci ju ľahko zasuniete pod stôl, kde nebude zbytočne zaberať miesto.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pracovňa, kde porastie vaša kreativita

Posvieťte si

Okrem stropného svietidla je nevyhnutnosťou pracovná lampa, ktorej tienidlo môžete nasmerovať tam, kam potrebujete. Čo sa farby svetla týka, zvoľte žiarovku s chladným, denným svetlom.

 

Prečítajte si aj: Domáca pracovňa: Každý potrebuje kútik na písanie alebo tvorivosť

Dobrá investícia

Kvalitná a ergonomická stolička na kolieskach je vec, do ktorej sa oplatí investovať. Poďakuje sa vám za ňu aj váš chrbát. Ak máte vyslovene sedavé zamestnanie striedajte stoličku s gymnastickou nafukovacou loptou.

 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalá domáca pracovňa

Úložné vychytávky

Niekedy nám ako pracovňa musí postačiť jedálenský stôl. Aby ste sa naň mohli rýchlo nasťahovať a zasa zbaliť, postavte si v jeho blízkosti poličku, kde si budete môcť odkladať notebook, krabice a písacie potreby.

 

Ďalšie inšpiratívne obrázky nájdete v našej galérii.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia