Vďaka pomôcke za pár centov opravíte v domácnosti takmer všetko!

Tipy a triky | 23.08.2019

Nepotrebujete na všetko len drahých pomocníkov, ktorých si objednáte v televízii počas reklamnej prestávky. My vám ukážeme našich desať super trikov.

Budete k nim potrebovať obyčajné klipy na dokumenty. Poznáte ich? Vyzerajú ako veľké kovové štipce s ušami. Môžete ich sklopiť a využiť nielen v kancelárii klasicky nudným spôsobom na dokumenty. Ak ich máte po ruke, hodia sa v kuchyni, doma i na cestách! Ešte ich nemáte? Tak šup do obchodu, kúpte si ich hneď vo viacerých veľkostiach.

Ostatní práve čítajú: Vďaka kuchyni v TEJTO farbe budete mať nonstop dobrú náladu

Kovové klipy na dokumenty predstavujú prakticky nezničiteľného pomocníka v mnohých situáciách. Je len na vašej kreativite, aby ste ich využili maximálnym spôsobom. Povaľovať sa len tak rozhodne nebudú dlho.

 

Čo s nimi podniknúť?

Klipy na dokumenty využijete napríklad ako stojan pre mobil či iné menšie zariadenie. Pripnite klip na bok mobilu a oprite o rovnú stabilnú plochu. Rovnako si praktický a stabilný stojan môžete vyrobiť spojením dvoch klipov. Je to šikovné aj pri nabíjaní. Jeden z klipov použite ako držiak na nabíjací kábel.

Ostatní práve čítajú: Rýchle a praktické dekorácie na vynovenie spálne

Rozraďovač

Podľa hrúbky vášho pracovného stola zvoľte veľkosť klipu. Umiestnite ho na bočný okraj. Kovové ušká použite na uchytenie koncovky kábla. Už nikdy ich nebudete musieť loviť pod stolom. Priamo na klip si môžete poznačiť k čomu ktorá koncovka patrí.

Ostatní práve čítajú: Na útulné bývanie nepotrebujete peniaze, stačí nápad!

Ako rozraďovač či v tomto prípade skôr vodič poslúži kovový klip aj pri ručných prácach. Pri háčkovaní alebo štrikovaní potrebujete neustále odmotávať klbko s vlnou. Vložte ho do misky, krabičky alebo do látkovej tašky. Na bok pripevnite klip a cez kovové koncovky veďte vlnku - už nikdy vám neutečie!

 

Ako ochrana

Áno, kovový klip môžete použiť na cestách ako ochranu zubnej kefky alebo holiaceho strojčeka. Hodí sa však aj ako cestovná ochrana vašich slúchadiel. Namotajte ich na klip, koncovku zabezpečte a preveste cez kovové ušká. Hotovo. S kovovými klipmi budete mať upratané v priebehu chvíle. Poslúžia na upevnenie stočených káblov, výhodou je, že ich môžete kamkoľvek aj zavesiť.

Ostatní práve čítajú: Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

Hoci aj na nástenku pri pracovnom stole.Ak nemáte vešiak s klipmi na ukladanie nohavíc, upevnite na neho dva klipy - vaše oblečenie už nikdy nebude pokrčené. Tento spôsob môžete použiť aj pri sušení. Keď sme už pri sušení, klip vám poslúži aj ako dobrý držiak hubky na umývanie riadov. Môžete ju takto zavesiť alebo postaviť a nechať po použití uschnúť.

Ostatní práve čítajú: 6 tipov pre eco-friendly domácnosť, ktoré zvládne aj malé dieťa

Náš tip: Doma aj na cestách klip poslúži na spoľahlivé uzatvorenie rôznych obalov, napríklad vrecka s cestovinami či od čipsov. Čo poviete, máte aj vy nejaký dobrý trik, na ktorý sa dá kovový klip použiť? Podeľte sa s nami!

Ďalšie perfektné tipy do domácnosti nájdete aj v našom VIDEU.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia