Káble, nabíjačky, slúchadlá: Všade sa to povaľuje, spravte s nimi konečne poriadok!

Tipy a triky | 26.08.2019

Hromadia sa na kope, zamotávajú, strácajú. My to dobre poznáme. Našli sme ale parádne zlepšováky!

Je s nimi poriadna kopa stresu a vo chvíli, keď ich potrebujete najviac po ruke, záhadne sa stratia alebo zauzlujú. Aj vaše káble, nabíjačky a slúchadlá môžu byť opäť pod kontrolou. Tieto triky sú jednoduché a skutočne efektívne.

Pozrite si aj: Oblúkové okná a dvere nepatria do minulosti: Opäť ožívajú a pôsobia fakt luxusne

Doma, v práci, ale aj na cestách môžete udržať všetky káble, nabíjačky a slúchadlá pod kontrolou. Nemusíte byť maniak na poriadok, trošku vašej pozornosti si však budú vyžadovať. Odmenou vám bude menej stresu pri ich hľadaní a rozmotávaní. Existuje mnoho trikov, ako udržať káble pod kontrolou. Najprv niekoľko základných pravidiel, na ktoré by ste mali myslieť vždy.

 

Tak ako pri všetkých predmetoch, ktoré potrebujeme pravidelne (a nemôžeme bez nich fungovať), vyhraďte si pre svoju nabíjačku, slúchadlá a životne dôležité káble jedno miesto. Ak si zvyknete nabíjať mobil či iné zariadenie doma aj v práci, zaobstarajte si dva kusy.

Pozrite si aj: Neuveriteľné! 90. roky sú späť: Ako sa to odzrkadlí vo vašom interiéri?

Na odkladanie používajte pomôcky, ktoré vymyslel výrobca. Všimli ste si, že elektrické káble spotrebičov bývajú úhľadne stočené a prichytené malým drôtikom? Je určený na mnoho použití, preto si ho nechajte na kábli, pri odkladaní sa vám hodí. Ak ste ho už vyhodili, poslúži vám podobne aj malá kancelárska gumička (alebo gumka do vlasov, či odevná guma).

Pozrite si aj: Parížanky sú najkrajšie na svete: Zariaďte si byt v noblesnom parížskom štýle

K slúchadlám do ucha si môžete zakúpiť malé puzdro, do ktorého slúchadlá po použití namotáte. Môžu v ňom byť uložené aj počas používania, ak nepotrebujete celú ich dĺžku. Puzdro je praktické aj na cesty.

 

A čo takto vyrobiť si vlastné držiaky na triedenie a skladovanie rôznych káblov? Jednoduchý triedič káblov vyrobíte z papierových roliek. Môžete ich, ale aj nemusíte ozdobiť. Pre lepšiu orientáciu však na ne poznačte, čo v rolke máte uložené.

Pozrite si aj: 80 % z vás má doma zlé umývadlo! Ako si vybrať to správne?

Vytvorte si „dokovaciu stanicu"

Nechcete, aby vám na stolíku či poličke svietili škaredé káble? Pomôžte si knihami, ktoré už nečítate. Na spodok použite knihu s väčším formátom, na ňu položte dve alebo viac ďalších kníh (podľa hrúbky). Zozadu popod položené knihy vyveďte kábel, napríklad nabíjačku k mobilu či k inému zariadeniu. Konektor máte neustále po ruke a svoje zariadenie môžete oprieť o tento štýlový stojan.

Pozrite si aj: Už nikdy viac obyčajná vaňa! Keď zbadáte týchto 7 druhov, odpadnete!

Na odkladanie, nabíjanie alebo skladovanie káblov môžete využiť aj menšie krabičky. Materiál je na vašom výbere, najjednoduchšie sa vám bude vyrábať z papiera, štýlovo však vyzerajú aj boxy z dreva. Krabička by mala mať otvory, ktorými môžete viesť jednotlivé káble von.

 

Náš tip: Na pridržanie káblov na stole - ale aj na iných miestach skúste využiť kovové klipy na dokumenty alebo ozdobné štipce. Ak sa vám kábel zalomil alebo sa uvoľňuje, ochráňte ho jednoduchou kovovou pružinkou, ktorú na neho navlečiete. Nájdete ju v každom pere.

Šikovné tipy na upratanie káblov nájdete aj v našej FOTOGALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia