12 praktických nápadov ako si kreatívne zorganizovať veci v kúpeľni

Tipy a triky | 11.09.2019

Máte pocit, že neustále niečo hľadáte? Zdá sa vám, že sa vám kopí kozmetika, lebo žiadnu nespotrebujete úplne?

A kam sa znova podeli vatové tyčinky či obľúbený lak na nechty? Zorganizovať kúpeľňu tak, aby ste nestrávili hľadaním a stresovaním väčšinu času, nebude vôbec ťažké. Navyše to môže byť aj atraktívne!

Pozrite si aj: Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

V kúpeľni nájdeme mnoho vecí, ktoré potrebujú byť neustále vhodne zorganizované, aby boli po ruke a aby ste mali vždy prehľad. Ako ich však vhodne skladovať bez zbytočného a zaťažujúceho chaosu v tejto malej, ale o to viac vyťaženej miestnosti?

 

V malých miestnostiach akými sú kúpeľňa alebo toaleta, je potrebné využívať priestor vertikálne. Pridajte preto nad toaletu alebo pod strop police. Môžete na ne umiestniť menej často používané predmety alebo zásoby - napríklad rolky toaletného papiera, či väčšie balenia čistiacich prípravkov.

Pozrite si aj: Fúj! Toto je zoznam chorôb, ktoré môžete dostať z vášho záchoda

Svoje obľúbené produkty preložte

Áno, najhoršie zo všetkého sa skladujú rôzne fľaštičky a iné nádoby, pričom každá má svoj špecifický tvar a rozmer. Nečudo, že potom padajú z poličiek takmer samé od seba. Najčastejšie používané prostriedky ako mydlo na ruky, sprchový gél či šampón prelejte do stabilných nádob s dávkovačom. Ak dbáte na ekológiu, vyberajte sklenené, prípadne kovové.

Pozrite si aj: Chceli by ste okno v kúpeľni, ale odrádza vás rosenie a zahmlievanie? Máme riešenie!

Do sklenených fliaš či praktických krabičiek premiestnite aj kozmetické pomôcky ako tampóny, tyčinky či vatu, zbavíte sa tak množstva rôznych vrecúšok a iných nepraktických obalov. Nezabudnite si nádoby štýlovo označiť, budú takto zladené aj po vizuálnej stránke.

 

Do sklenených nádob - áno, pokojne aj do tých od zaváraniny umiestnite tuby, štetce, kefky, jednorazové holiace strojčeky či iné pomôcky.

Pozrite si aj: Určite to robíte zle: Správne vetrať v kúpeľni je potrebné TAKTO často

Keď je miesta málo

A čo takto použiť poschodový kovový kôš alebo stojan? Nevadí, že nie je primárne určený do kúpeľne. Podobne vám poslúžia aj servírovacie stojany. Ak bude ešte aj otočný, získate praktického pomocníka, ktorý môže byť umiestnený aj v nenápadnom kúte miestnosti.

Pozrite si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Nebojte sa stien

Skutočne nemajte obavy a pokojne siahnite po zaujímavých držiakoch alebo boxoch, ktoré by ste umiestnili priamo na stenu. Prirodzene, hneď po ruke, aby vám dôležité pomôcky či kozmetika nezavadzali okolo umývadla.

 

Náš tip: Aby boli nenápadnejšie, zvoľte sklenené nádobky alebo iné priehľadné materiály.

Úsporu miesta vešaním dosiahnete aj závesnými systémami či umiestnením nádob na vnútorné dvierka kúpeľňového nábytku. Zásuvky predeľte klasickými organizérmi alebo použite plastové kontajnery, do ktorých rozdelíte kozmetiku či čistiace prostriedky. Chránia zároveň váš nábytok pred znečistením.

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Nech sa točí!

Praktickým nápadom sú otočné tácky v skrinkách. Môžete siahnuť po niekoľkých menších alebo jednej väčšej, záleží na rozmeroch nábytku, do ktorého otočnú tácku umiestnite. Mimoriadne praktické pre všetkých, ktorí sa nechcú zohýbať a loviť hlboko v útrobách!

Pozrite si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Oživte to rebríkom

Interiérové rebríky hrajú už dlhšiu dobu zaujímavý prím. Sú kompromisom k tradičnému vešiaku a poslúžia aj ako zaujímavý doplnok. Môžete na neho zavesiť uteráky alebo ho používať na sušenie. A tiež poslúži na odkladanie či ako štýlový doplnok kúpeľne. Detské hračky do kúpeľa skladujte v plastovom košíku s otvormi, aby mali možnosť po každom použití správne preschnúť.

 

Ako získať viac miesta v sprchovom kúte alebo na stene nad vaňou?

Možno vám už nestačí priestor v závesnej polici, napríklad v tej rohovej. Použite prosto klasický kovový kuchynský háčik (aby nehrdzavel) a zaveste s jeho pomocou ďalšie odkladacie koše.

Inšpirujte sa kreatívnymi organizérmi, ale aj štýlovo zariadenými kúpeľňami v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia