Vďaka týmto 4 tipom budete ráno vstávať z postele ako rybička!

Tipy a triky | 16.09.2019

Štyri praktické tipy ako si lepšie zorganizovať ranné vstávanie.

Vytvorenie domácej pohody sa neodvíja len od toho, ako pekne, luxusne či minimalisticky máte zariadené, ale aj od toho, ako vám domácnosť slúži. No a to najlepšie vidieť ráno, v období dňa, keď skrátka nikto nemá času navyše. Dobre organizovaný príbytok vám však dovolí sa z rán tešiť a nie panikáriť, že nič nestíhate.

Prečítajte si aj: Odpadnete, keď zistíte, ako často máte meniť utierky či obrusy v kuchyni

Zvážte nemého sluhu

Priestranné skrine v domácnosti bude potrebovať každý. Avšak zvážte do priestoru kúta v spálni angažovať nemého sluhu. Teda vešiak, ktorý udrží niekoľko vecí pripravených na ďalší deň. Počasie nie je tak vrtkavé, aby ste si večer nepozreli aktuálnu rannú predpoveď, a tak sa môžete pripraviť na nasledujúci deň. Večer nachystané oblečenie vám ráno ušetrí mnoho stresu aj času.

 

Pripravte kuchyňu

Prísť do uprataného priestoru je omnoho menej stresujúce aj v prípade, že vám ostali v dreze taniere z večere. Desať minút večer vám pripraví menej stresu ráno. A stres je to posledné, čo potrebujete zvyšovať počas prvých hodín dňa.

Prečítajte si aj: Nechutí vám káva, ktorú si pripravíte doma? Zrejme robíte tieto 2 veci zle

Pripravte si veci

Nie je reč len o oblečení. Ak chcete vyraziť do práce, majte už pobalené veci v kabelke či v kufríku. Týka sa to aj návštevy lekára, kedy už budete mať všetko, čo potrebujete na jednej kôpke. A je to aj otázka ranného športu, kedy máte všetko od topánok na behanie až po kartičku do posilňovne pripravené na stabilnom mieste. Vaša príprava na odchod z domu bude kratšia a efektívnejšia.

Prečítajte si aj: Túto vec nezatracujte! Dokáže vám zväčšiť aj tú najmenšiu miestnosť

Vešiak na kľúče

Taká drobnosť, ale neuveríte, koľko času vám hlavne ráno usporí, pretože keď si už myslíte, že je všetko v poriadku, zrazu prichádzate k dverám a začínate hľadať kľúče. Pritom stačí malá skrinka alebo vešiačik, kde budú kľúče od práce, auta, bránky, domu. Skrátka ich len zvesíte a odchádzate. Žiadny stres, panika a splašené hľadanie. Navyše, takáto skrinka na kľúče dodá aj príjemnejší vzhľad domovu. Rozhodne lepší ako pohodené kľúče kade-tade.

 

TO DO list so sebou

Jasné, že je super mať ho na chladničke, ale to už o desiatej nemáte ani tušenia, čo ste chceli vybaviť. Preto ak si chcete ráno ušetriť námahu s premýšľaním a počas dňa ušetriť čas spomínaním na to, čo ste si asi naplánovali, majte zoznam denných úloh pripravený na odtrhnutie. Vytvorte si ho večer a ráno nezabudnite vziať na cestu so sebou. Budete tak viac organizovaní už od rána a radikálne vám to zlepší deň.

Inšpirujte sa praktickými vychytávkami v našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia