Určite ste nevedeli, že všetky TIETO veci vyčistíte obyčajnou, lacnou soľou

Tipy a triky | 22.11.2019

Čistíme pomocou soli: Poznáte tieto triky?

Nie vždy je nutné bežať do obchodu pre špeciálny čistiaci prostriedok. Je mnoho situácií, v ktorých môžete siahnuť po úplne bežných domácich vynálezoch, napríklad aj po soli. Tú nájdeme skutočne v každej domácnosti. A vyčistiť s ňou môžete nielen nábytok, ale dokonca aj seba!

Pozrite si aj: Kozub v paneláku? Prečo nie? Môžete ho mať už tieto Vianoce!

Soľ je lacným a dostupným pomocníkom v každej domácnosti. Využijete ju bohato nielen pri varení či pečení, ale aj pri každodenných nehodách, či väčšom upratovaní. Koľkými spôsobmi viete použiť bežnú kuchynskú soľ?

 

Čistíme meď

Ak máte doma medené predmety, predovšetkým pôjde zrejme o kuchynské hrnce a iné nádoby, iste ste si všimli, že časom strácajú svoj povestný lesk i farbu. Najprv si vytvorte zo soli, malého množstva citrónovej šťavy a múky ako zahusťovadla pastu a poriadne s ňou nádobu vydrhnite. Potom opláchnite a opakujte, kým nebude ako nová.

Ostatní práve čítajú: Obľúbená dekorácia našich starých mám prinesie do domova lásku!

Zatočte so zápachom

Spravte rázny koniec zápachu v topánkach. Soľ dokáže absorbovať neželané pachy, a tak ju možno využiť aj pri neželanom zápachu v topánkach. Výhodou je, že topánky nielen prestanú smrdieť, ale soľ odstráni aj príčinu. Všetko, čo musíte urobiť, je nasypať soľ do topánok a počkať niekoľko hodín, ideálne cez noc.

Prečítajte si aj: Vieme, ako dosiahnete, že prídete domov a tam bude vždy krásna vôňa!

Zápach pomocou soli možno odstraňovať nielen z obuvi. Rovnako pomôže, aj keď vám páchnu ruky po krájaní cesnaku alebo cibule. Rýchlo si ruky opláchnite vodou, očistite soľou a znova umyte. Pomocou soli môžeme v kuchyni čistiť aj odtoky.

 

Okrem soli budete potrebovať aj ocot a sódu bikarbónu. Soľ i sódu zmiešajte v pomere 1:1 a pridajte dvojnásobok octu. Zalejte a počkajte aspoň 20 minút. Odtok bude nielen lepšie fungovať, ale zbavíte sa aj nevítaného zápachu.

Toto je super: Túžite mať rodinný dom a zároveň neodísť z hlavného mesta? Máme riešenie!

Prvá pomoc na fľaky

Toto využitie soli pozná väčšina ľudí. Je jedno, či ste rozliali pohár červeného, alebo ovocný čaj. Fľak rýchlo zasypte soľou a následne jemne zasiahnuté miesto pretrite. Postup sa mimoriadne hodí na ťažko čistiteľné povrchy, napríklad na pohovku, matrac, koberec alebo vankúš.

Mohlo by vás zaujímať aj: Toto musíte vidieť: Keď chýbajú pozemky, domy stoja na streche budov!

Keď sme už pri čistení nábytku, tušili ste, že aj ratanový a prútený nábytok môžete očistiť a oživiť pomocou soli? V tomto prípade musíme postupovať opatrne, tento typ nábytku je citlivý na rôzne spôsoby čistenia.

 

Pripravte si preto soľný roztok, ktorým pretriete povrch nábytku. Na zle dostupné miesta pokojne použite aj štetec s dlhou rúčkou. Soľný roztok nechajte voľne vyschnúť, ako bude pôsobiť, zosvetlí nábytok a vráti mu svieži vzhľad.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké rôzne druhy solí existujú. Je si z čoho vyberať!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia