Túžite mať strom v obývačke?

Zeleň a záhrada | 19.07.2019

Nejeden architekt mal už sen, že začlení priamo do srdca domu živý strom. Je to veľmi lákavá a atraktívna myšlienka. Veď život s takouto živou bytosťou rozhodne nemôže byť obyčajný. Máme pre vás nápad, ako si priniesť vlastný strom k sebe domov!

Prečítajte si aj: Jennifer Lopez si privyrába na nehnuteľnostiach!

Zelená energia
Stromy sú živé bytosti a život v ich bezprostrednej blízkosti prináša nielen silný estetický zážitok. Do priestoru prinášajú nový druh energie, čistia ovzdušie a sú zárukou nefalšovaného kúska prírody priamo vo vašej obývačke.Po celom svete existuje mnoho projektov, ktoré počítajú so stromami ako súčasťami budov, dokonca neraz ide o veľké mrakodrapy uprostred miest.


Stromy možno nájsť nielen na strechách, ale aj na balkónoch a na terasách.Výrazne radikálnejšie prístupy predstavuje umiestnenie stromu priamo do obytných priestorov, teda zakomponovanie stromu rastúceho podlahou i stropom miestnosti. Najčastejšie však stromy nájdeme v bezprostrednej blízkosti domu, napríklad tvoriace súčasť balkónu alebo terasy.


Môže si to dovoliť každý?
Je nám jasné, že nie každý si môže takýto projekt dovoliť, stromu vo svojej bezprostrednej blízkosti sa však vzdávať nemusíte. Existuje viacero druhov stromov do interiérov, ktorým sa môže dobre dariť aj v kvetináči. Pri správnom výbere si tak budete môcť vychutnávať svoju vlastnú živú dominantu bytu po mnoho rokov.

Nazrite do našej galérie a kochajte sa pohľadom na bývanie so stromom.

Autor: AgátaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia