Aký nábytok vybrať na terasu? Na toto si dajte pozor!

Zeleň a záhrada | 15.06.2019

Vychutnajte si čas vonku a relaxujte na vašej terase či balkóne. Pohodlné sedenie vám pri tom určite pomôže.

Hovorí sa, že kvalitné drevo nikdy nevyjde z módy. Pri záhradnom nábytku to však platí len do určitej miery. Na päty mu totiž šliapu materiály ako hliník a umelý ratan. Okrem toho, že sú cenovo výhodnejšie a nie sú tak náročné na údržbu.

 

Prečítajte si aj:Záhradný nábytok v dobrej kondícii

Trendy ratan

Umelý ratan patrí v poslednom období medzi veľmi vyhľadávané materiály. Nevyžaduje totiž žiadnu starostlivosť. Nevybledne a vydrží aj mrazy, takže ho môžete nechať vonku aj počas zimy. Kvalitnejší umelý ratan je na nerozoznanie od toho prírodného. Výhodou tohto typu materiálu je to, že sa dá použiť aj v interiéri, bez toho aby pôsobil rušivo.

 

Mohlo by vás zaujímať: Záhradný nábytok do dažďa i horúčavy

Keď drevo tak teak

Hitom medzi drevenými zostavami je určite nábytok z teaku. Táto exotická drevina má vysokú tvrdosť, vďaka čomu je odolná voči poškodeniu a parazitom. Treba však rátať s tým, že o drevo sa treba starať, natierať ho každý rok moridlom alebo lakom.

 

Prečítajte si aj: Váš záhradný nábytok bude znovu ako nový!

Vítaný hliník

Ak siahnete po záhradnom nábytku z hliníku, určite neurobíte chybu. Jeho výhodou okrem ľahkej údržby je aj ľahkosť a odolnosť. Netreba si ho mýliť s kovovým nábytkom. Ten zvykne korodovať a jeho nevýhodou je, že sa v lete prehrieva.

 

Mohlo by vás zaujímať: Záhradný nábytok pred sezónou: Na toto nezabudnite

Lacný plast

Patrí medzi cenovo najvýhodnejšie materiály. Plastový nábytok je ľahký, nenáročný na údržbu, treba však rátať s tým, že časom môže praskať a vplyvom slnečného žiarenia môže vyblednúť.

 

Prečítajte si aj: Záhradný nábytok - štýl a elegancia v prírode

 

Inšpirujte sa aj v našej galérii, kde nájdete ďalšie nádherné fotografie.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia