Wau, fakt originálne: Toto je perfektný darček pre milovníkov prírody a svojej záhrady

Zeleň a záhrada | 04.07.2019

Hľadáte šikovný darček? Alebo praktickú vecičku, ktorá vám prinesie zábavu i poučenie?

A nielen to, pretože vďaka tomuto pomocníkovi možno vyriešite aj viacero otázok, ktoré vás trápili. Áno, hovoríme o fotopasciach, vďaka ktorým uvidíte svoju záhradu - ale nielen ju, v úplne novom svetle!

Pozrite si aj: Revolúcia v kuchyni: Preskleným kuchynským skrinkám odzvonilo!

Zrejme ste o nich už počuli. V podstate ide o vcelku jednoduché zariadenia, ktoré môžete umiestniť na rôzne miesta a tie vám potom ponúknu pohľad na dianie v záhrade počas vašej neprítomnosti. Vybrať si môžete medzi fotografiou i videozáznamom a spoznávať tak „tajný" život zvierat vo svojom okolí. Samozrejme, nielen to!

 

Keďže človek nemá neustále možnosť sledovať dianie vo svojom okolí, je dosť pravdepodobné, že niektorých plachých či nočných zvieracích návštevníkov vášho pozemku nebudete mať možnosť na vlastné oči nikdy pozorovať. Alebo by ste túžili odhaliť záškodníka, ktorý vám robí po záhrade neplechu? Áno, foto a videopasce sú perfektným pomocníkom práve na tieto účely.

Pozrite si aj: Táto vec našich starých mám je opäť v móde: Máte odvahu vrátiť sa v čase?

Aby sme však spomenuli aj iné dôvody, prečo inštalovať fotopasce - je dobré vedieť, že poslúžia nielen na zábavu, ale aj na ochranu majetku. Sledovať nimi môžete hospodárske budovy, zaparkovanú techniku, okolie svojho domu či iné objekty.

Pozrite si aj: Čistučký domov? Týchto 9 vecí vám dokonale vyčistí len obyčajný, lacný lieh

Takto sa dozviete aj na diaľku v reálnom čase alebo spätne, kto a za akým účelom navštívil váš pozemok. Fotopasce sa úspešne využívajú aj v prípade podozrenia, že vám niekto chodí zbierať úrodu alebo spôsobuje škody.

 

Je to zložité?

Vôbec nie! Fotopasce môžete zakúpiť pohodlne cez internet, stačí si najprv vyjasniť, čo od fotopace očakávate a ako ju potrebujete používať. Následne ju nastavíte a pripevníte na určené miesto. Potom už len stačí sledovať údaje, ktoré pasca zaznamená. Nezabúdajte pravidelne kontrolovať a meniť batérie.

Pozrite si aj: Za smeti budeme platiť stále viac: Vieme, ako sa tomu môžete vyhnúť!

Fotky či videá?

Čo by vám vyhovovalo viac? Fotopasca sa spúšťa, keď je zaznamenaný pohyb a mnohí milovníci prírody sú neraz veľmi prekvapení, koľko zvierat sa v ich bezprostrednom okolí pohybuje. Záznam v podobe fotografie dobre poslúži, ak si chcete udržiavať prehľad o tom, aké a koľko živočíchov sa v okolí pohybuje.

Pozrite si aj: TOTÁLNA PREMENA: Zo starej chalupy kráska na pohľadanie

Ak sa o ich správaní chcete dozvedieť viac, vyskúšajte videozáznam. Umožní vám sledovať pohyb i konkrétne aktivity. Pre videozáznamy, hlavne vo vyššej kvalite, si zabezpečte fotopascu s dostatočným úložným priestorom.

 

Skúste SIM-ku

Áno, niekedy potrebujete byť informovaný okamžite, napríklad pomocou MMS. V tomto prípade voľte o niečo drahšie fotopasce, ktoré vám do mobilu odošlú správu aj s nasnímaným záznamom v reálnom čase. Tieto sú vhodné hlavne pri ochrane majetku.

Pozrite si aj: Manželia si takto prerobili svoje bývanie: Byt plný farieb (FOTO)

Na bežné sledovanie zvierat vám však poslúžia jednoduchšie fotopasce. Pri ich kontrole si môžete zaznamenaný materiál pozrieť na obrazovke priamo v zariadení alebo si záznam pozrieť v počítači, pretože ho máte uložený na SD karte.

Pozrite si aj: Máte nízky rozpočet? Tieto jednoduché zmeny prinesú vášmu interiéru nový štýl

A ako pozorovať zvieratá bez toho, aby ste ich rušili? Úplne jednoducho. Hľadajte zariadenie s viditeľným prísvitom, ktorý je dostatočne silný, ale pre zvieratá neviditeľný. Tým vám fotopasca umožní vytvoriť dobré snímky aj v noci či v horších svetelných podmienkach, pozorované zvieratstvo však pri ich činnosti nebudete rušiť.

 

Náš tip: Fotopasca je perfektný darček pre milovníkov prírody. Môžete ju presúvať, a tak postupne objavovať rôzne prostredia vo vašom okolí, nemusí byť umiestnená nevyhnutne len na vašej záhrade.

Odteraz budete presne vedieť, čo sa deje v záhrade počas vašej neprítomnosti, v blízkom lese alebo pri dome. Budete prekvapení, kto vám v noci chodí na krmítko, kto býva na vašej pôde a že vám vo vtáčej búdke hniezdi napríklad plch. :-)

Príslušenstvo, ktoré potrebujete k fotopasciam aj zábery zvierat z fotopascí, nájdete v našej GALÉRII. Lepšiu predstavu získate vďaka VIDEU, kde sme vám ju natočili priamo v akcii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia