Premýšľali ste nad kuchyňou v záhrade? Túži po nej 9 ľudí z 10!

Zeleň a záhrada | 19.08.2019

Letná záhradná kuchyňa je niečo, čo sa dá nádherne využiť aj počas jesene či jari. Musíte ju mať!

Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste si na svojom pozemku zriadili letnú záhradnú kuchyňu? V letných mesiacoch radi trávime mnoho času na čerstvom vzduchu, je však praktické, ak kvôli mnohým činnostiam nemusíme chodiť do domu. Posuňte svoje letné grilovacie posedenia na úplne novú úroveň vďaka záhradnej kuchyni!

Pozrite si aj: Fenomén v bývaní: Industriálny štýl je elegantný, nadčasový a svojrázny

Ak trávite mnoho času vonku, iste ste si všimli, že vaše cesty smerujú najčastejšie do kuchyne či už za prípravou nápojov, alebo pokrmov, umývaním riadov, alebo spracovaním a uskladnením nazbieraného ovocia a zeleniny. Nie vždy je to však praktické.

 

Jedným z riešení je zriadenie záhradnej alebo externej kuchyne, ktorá vám umožní prípravu pokrmov a posedenie na jednom mieste bez nutnosti toho, aby jeden či viacerí členovia rodiny trávili celú dobu mimo spoločnosť v kuchyni.

Pozrite si aj: Ak vás priťahuje TENTO štýl bývania, ste kreatívni a svojskí

Záhradná kuchyňa?

Alebo ju pokojne nazvime záhradným posedením s kuchynským kútom. Je len na vás, čo do svojej záhradnej kuchyne zaradíte. V ideálnom prípade pôjde o prístrešok, aby ste mali dostatok tieňa, ale aj ochranu v daždivých dňoch. Zateplené kuchyne ponúknu pohodlné posedenie prakticky po celý rok s výnimkou veľmi mrazivých dní.

Pozrite si aj: 80 % z vás má doma zlé umývadlo! Ako si vybrať to správne?

Určite oceníte drez alebo dva s pitnou vodou a sporákom, alebo s pecou na drevo. Je ideálna na grilovanie, ale aj na pečenie podľa vašich preferencií, môžete však pridať aj domácu udiareň či uspôsobiť pec na pečenie pizze (a chleba).

 

Pre pohodlné posedenie oceníte prístup k elektrine nielen kvôli dostatočnému osvetleniu, ale i kvôli spotrebičom - áno, zakomponovať možno aj malú chladničku, elektrický gril či prietokový ohrievač vody.

Pozrite si aj: Už nikdy viac obyčajná vaňa! Keď zbadáte týchto 7 druhov, odpadnete!

Kam ju umiestniť?

Môže byť rozšírením samotného domu, napríklad ako súčasť zastrešenej terasy pri dome. Rovnako však môže tvoriť samostatne stojacu stavbu na vašom pozemku, napríklad v tienistom kúte záhrady, kde budete mať maximálne súkromie a nebudete rušiť susedov pri neskorom večernom posední s priateľmi a s rodinou.

Inšpirujte sa krásnymi záhradmi v našej GALÉRII. Viac rád ako si spraviť letnú záhradnú kuchyňu, nájdete vo VIDEU.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia